| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Pracodawca przyjmie na praktyki absolwenckie

Aktualizacja: 25.06.2009

Absolwenci do 30 roku życia będą mogli zawierać z pracodawcami umowy o odbyciu praktyk absolwenckich - przewiduje projekt ustawy o praktykach absolwenckich, nad którym debatowali w środę posłowie. Projekt dotyczy osób, które ukończyły co najmniej szkołę ponadgimnazjalną. »

Wszystkie kluby za projektem upraszczającym wydawanie świadectw pracy

Aktualizacja: 25.06.2009

Wszystkie kluby parlamentarne poparły w środę projekt, upraszczający wydawanie świadectw pracy i wykonywanie wstępnych badań lekarskich. Projekt nowelizacji kodeksu pracy przygotował Senat. »

Ograniczenie czasu pracy kierowców

Aktualizacja: 23.06.2009

Pracodawca zatrudniający kierowców, którzy przepracują w porze nocnej choćby kilka minut, będą zobowiązani do ograniczenia ich czasu pracy do 10 godzin na dobę.  »

Nowe sprawozdania dla wprowadzających sprzęt elektryczny

Aktualizacja: 23.06.2009

Do 31 lipca 2009 r. podmioty wprowadzające i zbierające sprzęt elektryczny i elektroniczny powinny wykonać obowiązki sprawozdawcze z tym związane i złożyć Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska odpowiednie sprawozdania za I półrocze 2009 r.  »

Zmiana sposobu oznakowania dystrybutorów do sprzedaży biopaliw

Aktualizacja: 23.06.2009

Znak na dystrybutorach biopaliwa zostanie powiększony z 50 do 60 mm. Dzięki temu kierowcy będą mogli zidentyfikować rodzaj i objętość komponentów zawartych w biopaliwie. »

Które firmy skorzystają z pomocy finansowej państwa

Aktualizacja: 24.06.2009

Tylko firmy, których obroty spadną o co najmniej 25 proc. będą mogły skorzystać z pomocy finansowej państwa - taką poprawkę zaproponowali we wtorek posłowie z podkomisji nadzwyczajnej, która zajmuje się projektami ustaw z pakietu antykryzysowego. Rząd proponował, by spadek obrotów wynosił minimum 30 proc. »

Elastyczny czas pracy może oznaczać utratę wcześniejszej emerytury

Aktualizacja: 23.06.2009

Dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy, przewidziany w jednym z projektów ustaw z pakietu antykryzysowego, może spowodować utratę prawa do wcześniejszej emerytury - twierdzą związkowcy z Forum Związków Zawodowych. Minister pracy przypomina, że specjalne rozliczanie czasu pracy w firmie będzie obowiązywało wtedy, gdy zgodzą się na to związkowcy lub pracownicy. »

Sejm chce ułatwić firmom korzystanie z subsydiów płacowych

Aktualizacja: 22.06.2009

Posłowie skierowali do dalszych prac specustawy wprowadzające m.in. subsydia płacowe. Chcą jednak złagodzić wymogi, jakie firmy muszą spełniać, aby z nich skorzystać. »

Firmy tną koszty

Aktualizacja: 22.06.2009

Dwie trzecie polskich firm jest obecnie w trakcie programu optymalizacji kosztów, a pozostałe deklarują, że z dużym prawdopodobieństwem przeprowadzą taki program w ciągu najbliższego roku – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte. »

Dotacje tylko na produkt będący światowym przełomem

Aktualizacja: 22.06.2009

Firma dostanie pieniądze z UE, jeśli zastosuje najnowsze technologie i wytworzy najnowszy światowy produkt – wynika z nowych kryteriów programu Innowacyjna Gospodarka. »

Nie będzie ostrzegawczych znaków na butelkach alkoholi

Aktualizacja: 22.06.2009

Na opakowaniach wódki, wina czy piwa nie pojawią się ostrzeżenia o szkodliwości spożywania alkoholu. »

Przedsiębiorcy chcą mniejszych zabezpieczeń przy zaliczkach

Aktualizacja: 22.06.2009

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Gospodarki będą rozmawiać o możliwości zwiększenia progu, przy którym jako zabezpieczenie zaliczki na realizację projektów unijnych przez przedsiębiorców wystarczy weksel in blanco - poinformowała PAP prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak. »

Firmy optymistycznie o przyszłości

Aktualizacja: 22.06.2009

Ponad połowa (54 proc.) przedsiębiorstw w pierwszych czterech miesiącach 2009 r. odnotowała spadek sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu ub.r.; wyniósł on średnio 31 proc. Jednocześnie 44 proc. firm jest zdania, że w drugim półroczu ich kondycja się poprawi - wynika z badań PKPP Lewiatan. »

Prostsze zasady wydawania świadectw pracy

Aktualizacja: 19.06.2009

Pracodawcy zostaną zwolnieni z obowiązku wydawania niektórym pracownikom świadectwa pracy po każdej rozwiązanej z nimi umowie o pracę. »

Firma otrzymuje 19,1 tys. zł za zatrudnienie bezrobotnego

Aktualizacja: 19.06.2009

W zamian za otrzymaną z Funduszu Pracy refundację za zatrudnienie bezrobotnego pracodawca zobowiązany jest do utrzymywania jego stanowiska pracy co najmniej przez dwa lata. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK