| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Firmy zakładają przedszkola za pieniądze z UE

Aktualizacja: 26.06.2009

Dziewięć przedszkoli powstanie za pieniądze Europejskiego Funduszu Społecznego. Na zakładanie przyzakładowych placówek dla małych dzieci w latach 2007–2013 jest ponad 9 mln euro. »

Podwyżka na papierosy jest objęta VAT

Aktualizacja: 26.06.2009

Przedsiębiorcy, którzy koszt banderoli legalizacyjnej przeniosą na kupujących, podnosząc cenę, muszą pamiętać o rozliczeniu VAT. To w praktyce może przysporzyć kłopotów. »

Firmy mogą budować klastry za środki z UE

Aktualizacja: 26.06.2009

Przedsiębiorcy z tej samej branży skupieni w jednym regionie mogą organizować się w klastry, sieci powiązań kooperacyjnych. Takie zrzeszanie się pozwala uzyskać dofinansowanie z UE. »

Firmy zaoszczędzą zatrudniając pięćdziesięciolatka

Aktualizacja: 25.06.2009

Pracodawca zatrudniający bezrobotnego po pięćdziesiątce będzie czasowo zwolniony z opłacania za niego składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.  »

Firmy niepłacące pensji trafią na czarne listy

Aktualizacja: 25.06.2009

Osoby fizyczne uzyskają prawo przekazywania do BIG-ów informacji o swoich dłużnikach. Będą one jednak musiały przedstawić tytuł wykonawczy. »

7,2 tys. zł dla firmy za uczenie zawodu

Aktualizacja: 25.06.2009

Pracodawcy nie są zainteresowani, aby bezrobotni odbywali u nich praktyki w ramach przygotowania zawodowego dorosłych. Wolą przyjąć ich na staż. »

W umowach o pracę ważna jest wersja po polsku

Aktualizacja: 25.06.2009

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu jednogłośnie przyjęła w czwartek senacką poprawkę do nowelizacji ustawy o języku polskim, stanowiącą, że przy sporządzaniu umów o pracę, których jedną ze stron jest obywatel polski, moc prawną będzie miała wyłącznie wersja w języku polskim. »

Firma załatwi sprawy administracyjne przez internet

Aktualizacja: 24.06.2009

Do końca 2009 r. każde państwo członkowskie UE utworzy punkty kompleksowej obsługi, dzięki którym firmy będą mogły załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną.  »

Niektóre firmy zapłacą dodatkowe składki do ZUS

Aktualizacja: 24.06.2009

Od 1 stycznia 2010 r. przedsiębiorcy zatrudniający osoby mające prawo do emerytur pomostowych zapłacą dodatkowo składki do Funduszu Emerytur Pomostowych. »

54 firmy chętne na dotacje na badania

Aktualizacja: 24.06.2009

Tydzień – tyle potrwał drugi w tym roku konkurs na unijne dotacje dla firm na badania i wzornictwo przemysłowe. O wsparcie ubiega się 54 przedsiębiorców, którzy złożyli wnioski o wartości ponad 180 mln zł. »

Pracodawca przyjmie na praktyki absolwenckie

Aktualizacja: 25.06.2009

Absolwenci do 30 roku życia będą mogli zawierać z pracodawcami umowy o odbyciu praktyk absolwenckich - przewiduje projekt ustawy o praktykach absolwenckich, nad którym debatowali w środę posłowie. Projekt dotyczy osób, które ukończyły co najmniej szkołę ponadgimnazjalną. »

Wszystkie kluby za projektem upraszczającym wydawanie świadectw pracy

Aktualizacja: 25.06.2009

Wszystkie kluby parlamentarne poparły w środę projekt, upraszczający wydawanie świadectw pracy i wykonywanie wstępnych badań lekarskich. Projekt nowelizacji kodeksu pracy przygotował Senat. »

Ograniczenie czasu pracy kierowców

Aktualizacja: 23.06.2009

Pracodawca zatrudniający kierowców, którzy przepracują w porze nocnej choćby kilka minut, będą zobowiązani do ograniczenia ich czasu pracy do 10 godzin na dobę.  »

Nowe sprawozdania dla wprowadzających sprzęt elektryczny

Aktualizacja: 23.06.2009

Do 31 lipca 2009 r. podmioty wprowadzające i zbierające sprzęt elektryczny i elektroniczny powinny wykonać obowiązki sprawozdawcze z tym związane i złożyć Głównemu Inspektorowi Ochrony Środowiska odpowiednie sprawozdania za I półrocze 2009 r.  »

Zmiana sposobu oznakowania dystrybutorów do sprzedaży biopaliw

Aktualizacja: 23.06.2009

Znak na dystrybutorach biopaliwa zostanie powiększony z 50 do 60 mm. Dzięki temu kierowcy będą mogli zidentyfikować rodzaj i objętość komponentów zawartych w biopaliwie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Cieśluk

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK