| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Zaliczki na projekty unijne

Aktualizacja: 09.03.2009

Samorządy będą mogły wypłacać zaliczki bez zabezpieczeń firmom realizującym komunalne inwestycje współfinansowane ze środków unijnych, jeżeli dotacja nie przekroczy 5 tys. zł. »

ZUS: Podwyżka składki rentowej poprawiłaby sytuację FUS

Aktualizacja: 09.03.2009

Gdyby w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zabrakło w ciągu roku pieniędzy, ZUS musiałby zaciągnąć w banku kredyt na wypłatę rent i emerytur. Podwyższenie składki rentowej być może pozwoliłoby tego uniknąć - powiedział PAP rzecznik ZUS Przemysław Przybylski. »

KIG: coraz gorsze nastroje polskich przedsiębiorców

Aktualizacja: 09.03.2009

Prawie 86,9 proc. polskich przedsiębiorców spodziewa się pogorszenia sytuacji gospodarczej - wynika z opublikowanych w poniedziałek przez Krajową Izbę Gospodarczą wyników ankiety badającej nastroje przedsiębiorców. »

Rząd: połowa płacy minimalnej dla pracownika w czasie kryzysu

Aktualizacja: 06.03.2009

Pracownicy zatrudnieni na czas nieokreślony nie będą mogli pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo. »

Rozpoczęcie działalności bez czekania na dokumenty

Aktualizacja: 06.03.2009

Już od 31 marca samozatrudniający będzie mógł rozpocząć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. »

PIT 37 przez internet

Aktualizacja: 09.03.2009

Składanie zeznań rocznych PIT-37 za rok 2008 w formie elektronicznej powiązane jest ze zmianami w ustawie z 29 sierpnia 1997r. – Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60, ze zmianami). Ministerstwo Finansów przewiduje, że wejdą w życie ma przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. »

Arbitraż na konferencji

Aktualizacja: 09.03.2009

28 marca, w Nowym Tomyślu odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja z cyklu Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce pt. „ Arbitraż i mediacja gospodarcza”. »

Sejm przyjął senackie poprawki dotyczące Prawa upadłościowego

Aktualizacja: 06.03.2009

Przedsiębiorcy, którzy po ogłoszeniu upadłości będą mieli szansę na układ z wierzycielami, będą mogli sami zarządzać majątkiem upadłej firmy - zakłada przyjęta w piątek przez Sejm poprawka Senatu do ustawy Prawo upadłościowe. »

Firmy nie płacą: zaległe należności wzrosły 5-krotnie

Aktualizacja: 05.03.2009

Branża budowlana, transportowa i stalowa zostały najbardziej dotknięte przez kryzys - wynika z analiz wiodących ubezpieczycieli kredytu kupieckiego. W ich przypadku wskaźnik moralności płatniczej, pokazujący, jak firmy regulują swoje należności, spadł do poziomu w okolicach 40 pkt. »

Szkolenia można sfinansować ze środków unijnych

Aktualizacja: 05.03.2009

Z powodu kryzysu firmy ograniczają wydatki na szkolenia pracowników. Środki na ten cel można uzyskać ze środków UE. »

Unia Europejska chce obniżyć koszty prowadzenia działalności

Aktualizacja: 05.03.2009

Małe spółki handlowe, m.in. z ograniczoną odpowiedzialnością, będą mogły być zwolnione przez kraje unijne z konieczności prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Sejm uchwalił ustawę o bateriach i akumulatorach

Aktualizacja: 06.03.2009

Sejm przyjął w czwartek ustawę o bateriach i akumulatorach, która zakłada zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych w bateriach i akumulatorach, ich właściwe zbieranie i recykling. »

Umowy o pracę tylko po polsku

Aktualizacja: 06.03.2009

Z powodu niejednoznaczności sformułowań Senat odesłał w czwartek do Komisji Kultury nowelizację ustawy o języku polskim. Nowelizacja stanowi, że umowy o pracę będą miały moc prawną tylko, jeżeli sporządzone będą w języku polskim, jeżeli jedną ze stron umowy jest Polak. »

1,5 mln zł dla kobiet rozpoczynających działalność gospodarczą

Aktualizacja: 05.03.2009

1,5 mln zł przeznaczyła Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego (ŁARR) na projekt "Bądź sobie szefem", który ma wspierać przedsiębiorczość kobiet. Nabór uczestniczek do projektu rozpoczął się w czwartek i potrwa do 18 marca. »

Nowe kody PKD

Aktualizacja: 05.03.2009

Urzędy statystyczne prowadzą akcję przeklasyfikowania według PKD 2007 działalności podmiotów wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON, które nie dokonały dotychczas przeklasyfikowania rodzaju działalności. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »