| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ostatni dzień na rezygnację z metody kasowej

Aktualizacja: 30.03.2009

Mali podatnicy, którzy rezygnują z kasowej metody opłacania VAT muszą powiadomić o tym naczelnika urzędu skarbowego. Dziś mają ostatni dzień na poinformowanie o swojej rezygnacji. »

Handel alkoholem bez reglamentacji

Aktualizacja: 30.03.2009

Gminy nie będą już decydowały, ile sklepów z alkoholem będzie na jej terenie i gdzie zostaną one zlokalizowane. »

Surowsze kary za zmowy cenowe

Aktualizacja: 30.03.2009

Za najbardziej szkodliwe dla konsumentów porozumienia cenowe między firmami kary nakładane przez prezesa UOKiK mogą sięgać nawet 10 proc. rocznych przychodów przedsiębiorstwa. »

Badania cytologiczne obejmą pracowników

Aktualizacja: 30.03.2009

Obowiązek wykonywania badań mammograficznych i cytologicznych nie zostanie wpisany do kodeksu pracy. W tej sprawie zostanie przygotowane specjalne rozporządzenie. »

Zagrożone zaliczki dla beneficjentów

Aktualizacja: 30.03.2009

Województwa twierdzą, że proponowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zmiany uniemożliwią wprowadzenie zaliczek dla korzystających z unijnej pomocy. »

Banki dają premie za lojalność

Aktualizacja: 27.03.2009

W czasie kryzysu banki chcą jak najwięcej wiedzieć o firmach, którym pożyczają pieniądze. Na różne sposoby przekonują przedsiębiorców do korzystania tylko z ich usług. »

Kredytowanie opcji zależy od wystawcy

Aktualizacja: 27.03.2009

Część zachodnich banków, które przez polskich pośredników wystawiały naszym firmom opcje walutowe, zgadza się na odroczenie rozliczenia. Twarde warunki stawiają JP Morgan Chase i BNP Paribas. »

PARP kończy prace nad zaliczkami dla beneficjentów

Aktualizacja: 27.03.2009

PARP kończy prace nad wdrożeniem zaliczek dla przedsiębiorców. Będą dostępne w najbliższym czasie, ale firmy, które korzystają z funduszy unijnych, nie deklarują na razie zainteresowania nimi. »

Wyższe składki dla chałupników

Aktualizacja: 26.03.2009

Od 1 marca 2009 r. osoba wykonująca pracę nakładczą i równocześnie prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą musi zapłacić składki ubezpieczeniowe od kwoty równej co najmniej najniższej podstawie wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. »

Pełnomocnik podpisze e-deklarację

Aktualizacja: 26.03.2009

Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej przez internet oraz jego odwołanie podatnik lub płatnik złoży naczelnikowi urzędu skarbowego. »

Zmiana czasu wpłynie na pensje

Aktualizacja: 26.03.2009

W niedzielę przestawiamy wskazówki zegara z godz. 2 na 3. Za nieprzepracowaną godzinę pracownicy otrzymają tzw. postojowe. »

Dodatkowe lusterka dla ciężarówek

Aktualizacja: 26.03.2009

Samochody ciężarowe, które jeżdżą do innych państw UE, już od 1 kwietnia będą musiały mieć dodatkowe lusterka poprawiające widoczność. »

Prace nad nowelizacją Prawa budowlanego powinny zostać wstrzymane

Aktualizacja: 27.03.2009

Prace nad nowelizacją Prawa budowlanego powinny zostać wstrzymane do czasu złożenia w Sejmie rządowego projektu - uważa szef Kongresu Budownictwa Roman Nowicki. Jego zdaniem, niektóre jej przepisy są niezgodne z prawem UE. »

Polskie firmy zapłaciły 1,2 mln zł odszkodowań za pirackie oprogramowanie

Aktualizacja: 27.03.2009

W 2008 roku polscy przedsiębiorcy zapłacili 1,2 mln zł odszkodowań za używanie pirackiego oprogramowania. Kolejne 183 tys. zł kosztowało ich nabycie legalnych programów - poinformowali przedstawiciele polskiego oddziału Business Software Alliance (BSA). »

Są nowe warunki otrzymania ulg

Aktualizacja: 25.03.2009

Podatnicy mogą starać się o ulgi w zapłacie podatków stanowiących pomoc regionalną. Doprecyzowano zasady udzielania tych ulg. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Jopek

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »