| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Komisja ustawodawcza za dalszą pracą nad projektami w sprawie opcji walutowych

Aktualizacja: 17.04.2009

Mimo zastrzeżeń co do zgodności z Konstytucją i prawem unijnym poselskich projektów dotyczących opcji walutowych, sejmowa Komisja Ustawodawcza zdecydowała w czwartek, że można nad nimi dalej pracować. »

Ponad milion podpisów popierających przywrócenie wolnego w święto Trzech Króli

Aktualizacja: 17.04.2009

Ponad milion podpisów zebrano pod inicjatywą przywrócenia dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli. W piątek większość z nich zostanie zawieziona do Warszawy i złożona w Sejmie. »

PAIiZ: Cała Polska może stać się wolną strefą ekonomiczną

Aktualizacja: 16.04.2009

Jeśli rząd przeprowadzi zapowiadane reformy, to cała Polska stanie się wolną strefą ekonomiczną - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiZ Iwona Chojnowska-Haponik. »

Coraz więcej firm przenosi działalność do internetu

Aktualizacja: 15.04.2009

Spowolnienie w gospodarce przyśpieszy proces przenoszenia usług do internetu. To dla firm tańszy sposób dotarcia do klientów. Przechodząc na biznes on-line, mogą zaoszczędzić do 40 proc. »

Nowe zasady prowadzenia postępowania upadłościowego i naprawczego

Aktualizacja: 15.04.2009

 Od 2 maja 2009 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy regulujące zasady prowadzenia postępowania upadłościowego i naprawczego. »

Ubezpieczenie w KRUS osób prowadzących działalność gospodarczą

Aktualizacja: 15.04.2009

 Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą kontynuować ubezpieczenie w KRUS, pod warunkiem że kwota graniczna podatku dochodowego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej za 2008 r. nie przekroczy 2835 zł. »

Osoby szukające pracy będą miały prawo do dodatku za zmianę miejsca zamieszkania

Aktualizacja: 15.04.2009

Już od lipca może ruszyć wypłata jednorazowych dodatków relokacyjnych na pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub osiedlenia się w nowym miejscu zamieszkania. »

Pakiet antykryzysowy jeszcze w kwietniu

Aktualizacja: 16.04.2009

Od wyniku rozmów związków i pracodawców zależy, czy pakiet antykryzysowy dot. przepisów prawa pracy będzie gotowy jeszcze w kwietniu - uważa minister pracy Jolanta Fedak. Strona społeczna nie zgadza się jednak z wieloma wpisanymi do pakietu propozycjami rządu. »

Rodzina pomoże firmie w kryzysie

Aktualizacja: 14.04.2009

Przedsiębiorstwa rodzinne lepiej radzą sobie z objawami recesji od innych firm ze swojego segmentu: mniej jest wśród nich bankructw, nietrafionych inwestycji, zadłużania się ponad miarę i zwolnień pracowniczych. »

W urzędach pracy zabrakło pieniędzy na dotacje na biznes

Aktualizacja: 14.04.2009

Niektóre urzędy pracy wstrzymały przyjmowanie wniosków od bezrobotnych ubiegających się o dotacje na rozpoczęcie własnego biznesu, bo nie mają już pieniędzy na ten cel. »

Firmy zdecydują jaką pomoc chcą otrzymać

Aktualizacja: 15.04.2009

Ministerstwo gospodarki chce, by firmy, które z powodu kryzysu wpadły w kłopoty finansowe, same decydowały o tym, jaki rodzaj pomocy od rządu otrzymają - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Od dziś można starać się o dofinansowanie przetwórstwa

Aktualizacja: 14.04.2009

Od 15 kwietnia przedsiębiorcy będą mogli starać się o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie, a rolnicy - o pomoc w tworzeniu nowych miejsc pracy poza rolnictwem - poinformowało we wtorek biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Fundusz wypłaci pensje za znikające firmy

Aktualizacja: 10.04.2009

Pracownicy zatrudnieni przez pracodawców, którzy faktycznie zaprzestali działalności, otrzymają wynagrodzenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Niskie budżety szansą dla partnerstwa inwestycyjnego

Aktualizacja: 10.04.2009

Ruszają wspólne inwestycje samorządów i przedsiębiorców prywatnych. W budżetach nie ma pieniędzy na usługi publiczne na właściwym poziomie. W 2010 roku liczba inwestycji w ramach PPP powinna znacznie się zwiększyć. »

Sprzedawcy samochodów przenoszą salony za miasto

Aktualizacja: 10.04.2009

Dealerzy samochodowi sprzedają salony w centrach miast i inwestują w siedziby na ich obrzeżach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »