| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Małe firmy poczekają na poręczenia i gwarancje

Aktualizacja: 31.07.2009

Mikro i małe firmy na możliwość skorzystania z poręczeń i gwarancji w nowym systemie będą musiały jeszcze poczekać. Barierą jest bowiem procedura oceny ryzyka w BGK i system tworzenia rezerw z tym związanych. »

PARP: 940 mln zł na innowacyjne inwestycje firm

Aktualizacja: 31.07.2009

59 firm otrzyma łącznie 940 mln zł na dofinansowanie innowacyjnych inwestycji z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). »

Umowy o pracę muszą zawsze być w języku polskim

Aktualizacja: 03.08.2009

Umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane zawsze po polsku - za takim rozwiązaniem opowiedział się w piątek Senat, popierając nowelizację ustawy o języku polskim. »

Niektóre zapisy ustawy antykryzysowej wymagają zmian

Aktualizacja: 31.07.2009

Pracodawcy oceniają, że rozwiązania podpisanej w czwartek przez prezydenta ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu są korzystne dla firm i pracowników, choć niektóre zapisy wymagają zmian. »

Ułatwienia dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 30.07.2009

W ubiegłym roku wprowadzono szereg działań mających na celu wspieranie polskiej przedsiębiorczości, m.in. uproszczono zasady podejmowania działalności, złagodzono kontrole w przedsiębiorstwach, wprowadzono możliwość zawieszenia prowadzenia firmy. »

Wykonawca ma prawo do skutecznego odwołania

Aktualizacja: 30.07.2009

Przedsiębiorcy mogą przy mniejszych zamówieniach odwoływać się od postawionych przez zamawiającego warunków udziału w postępowaniu przetargowym. »

Podatek od firm za 2008 r. wyniósł ponad 31,1 mld zł

Aktualizacja: 30.07.2009

W 2008 r. polskie firmy zapłaciły ponad 31,1 mld zł podatku. Około 20 proc. tej sumy pochodzi od banków i instytucji finansowych, które stanowią 1,24 proc. podatników CIT. Przeciętny podatek od przedsiębiorstwa wyniósł 253 tys. zł - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów. »

Rusza bezpieczna linia kredytowa dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 31.07.2009

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z bankami komercyjnymi w sprawie poręczeń kredytów udzielanych mikroprzedsiębiorcom oraz małym i średnim firmom. Rozwiązania na rzecz wzmocnienia sektora MŚP są jednym z najważniejszych elementów realizowanego przez rząd "Planu stabilności i rozwoju", zaakceptowanego już w listopadzie 2008 r. »

Prezydent podpisał ustawę łagodzącą skutki kryzysu

Aktualizacja: 30.07.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w czwartek ustawę o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, która jest częścią rządowego pakietu antykryzysowego. Zapisy zawarte w ustawie mają pomóc firmom, które popadły w kłopoty finansowe. »

Pracownicy bardziej dostępni

Aktualizacja: 29.07.2009

Prawie 70 proc. dużych firm deklaruje, że w ich odczuciu zwiększyła się dostępność pracowników pomiędzy jesienią 2008 roku a wiosną 2009 roku. »

Senatorowie chcą pracować nad zmianami w PIT dla firm rodzinnych

Aktualizacja: 29.07.2009

Zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzeń małżonków zatrudnionych w rodzinnych firmach jest cenną inicjatywą i warto nad nią pracować - uznali w środę senatorowie połączonych komisji budżetu, rodziny i ustawodawczej. Pozytywną opinię dla tego pomysłu uzależnili jednak od wyliczenia przez resort finansów, jaki koszt poniósłby z tego tytułu budżet. »

ZUS: co dziewiąta osoba na zwolnieniu zdolna do pracy

Aktualizacja: 29.07.2009

Co dziewiąta osoba, której zwolnienie skontrolował Zakład Ubezpieczeń Społecznych w I półroczu 2009 roku, była zdolna do pracy - poinformował we wtorek ZUS. Lekarze orzecznicy Zakładu zbadali 135 tys. osób by sprawdzić, czy zwolnienia były wydawane w sposób zasadny. »

BGK podpisał z bankami umowy dotyczące poręczeń

Aktualizacja: 30.07.2009

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisał z 19 bankami umowy o systemie poręczeń dla kredytów udzielanych firmom. »

Bezpłatne usługi informacyjne dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 28.07.2009

PARP przypomina przedsiębiorcom i osobom planującym założenie firmy o możliwości skorzystania z bezpłatnych usług informacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. »

Marketing społeczny bije rekordy popularności wśród firm w sieci

Aktualizacja: 28.07.2009

WoMM czy buzz to niektóre z internetowych strategii, które można z powodzeniem zastosować samemu, bez żadnych kosztów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo GASKOR

Profesjonalne publikacje z zakresu prawa i biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK