| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

PIP: ponad 104 tys. wypadków przy pracy w 2008 r.

Aktualizacja: 27.04.2009

W 2008 r. doszło do ponad 104,4 tys. wypadków przy pracy, czyli ponad 5 tys. więcej niż rok wcześniej. W ocenie Państwowej Inspekcji Pracy ich najczęstsze powody to brak profesjonalizmu pracowników i niezbędnych zabezpieczeń, a także zła organizacja pracy. »

Firma, która chce dotację z Unii, musi przedstawić plany na pięć lat

Aktualizacja: 24.04.2009

Wymyślony przez resort gospodarki model finansowy komplikuje ubieganie się o dotacje z UE – skarżą się przedsiębiorcy. Model to nowy dokument, który ma pozwolić na dokładne prześwietlenie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Resort tłumaczy, że nowe rozwiązanie pomoże firmom w planowaniu inwestycji i ułatwi ocenę wniosków. »

Dziś mija termin na złożenie deklaracji VAT-7K i VAT-7D za I kwartał 2009 r.

Aktualizacja: 24.04.2009

Do 27 kwietnia 2009 r. podatnicy rozliczający kwartalnie VAT są zobowiązani złożyć deklaracje VAT-7K i VAT-7D za I kwartał 2009 r. W deklaracji tej podatnicy są obowiązani ująć korektę roczną odliczonego VAT. Zasady dokonywania korekty rocznej są wspólne dla podatników rozliczających się miesięcznie i kwartalnie. »

Organizacje przedsiębiorców o korzyściach wejścia Polski do UE

Aktualizacja: 27.04.2009

Większy napływ inwestycji zagranicznych, dostęp do dużego rynku unijnego oraz fundusze europejskie wspomagające rozwój biznesu - to zdaniem organizacji przedsiębiorców główne zalety wejścia Polski do Unii Europejskiej. »

PIP: przybyło pracowników nieotrzymujących wynagrodzeń

Aktualizacja: 24.04.2009

W I kwartale 2009 r. liczba pracowników, którym pracodawcy nie wypłacili wynagrodzeń wyniosła prawie 19 tys. To sześciokrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - poinformował w piątek główny inspektor pracy Tadeusz Zając. »

Firmy dostaną dopłaty zamiast pożyczek

Aktualizacja: 23.04.2009

Przedsiębiorstwa, które zmniejszą czas pracy i wynagrodzenia podwładnych, otrzymają dopłaty do ich pensji. Możliwe, że będą musiały płacić większą składkę na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Znikną kolejne bariery w prowadzeniu biznesu

Aktualizacja: 23.04.2009

Ministerstwo Gospodarki chce zlikwidować kolejne bariery utrudniające prowadzenie biznesu, w tym część zezwoleń i licencji. »

System monitorowania pozwala zmniejszyć koszty zarządzania flotą

Aktualizacja: 23.04.2009

Firmy zajmujące się wykorzystaniem technologii GPS do zarządzania flotami aut firmowych mogą skorzystać na spowolnieniu. Ich obroty w tym roku wzrosną nawet o 30 proc. »

Sytuacja ekonomiczna firm może się pogorszyć

Aktualizacja: 23.04.2009

W I kwartale 2009 r. dalszemu, wyraźnemu pogorszeniu uległa sytuacja ekonomiczna ankietowanych przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa oczekują, że w II kwartale ich sytuacja może się jeszcze pogorszyć - wynika z badań przeprowadzonych przez NBP. »

Kluby za nowelą kodeksu pracy dotyczącą ochrony przeciwpożarowej

Aktualizacja: 23.04.2009

Wszystkie kluby parlamentarne poparły w czwartek w Sejmie nowelizację kodeksu pracy uchylającą przepisy, przewidujące, by w firmie zatrudniającej choćby jednego pracownika, był także pracownik wyznaczony do udzielania pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji pracowników. »

Będą dotacje na wszystkie e-usługi

Aktualizacja: 23.04.2009

Każda firma, która złożyła wniosek w pierwszym tegorocznym konkursie o dofinansowanie w działaniu 8.1 i pozytywnie przejdzie ocenę formalną oraz merytoryczną otrzyma dotację - podaje w komunikacie MSWiA. »

Senacka komisja za poprawką rozszerzającą obowiązkowe ubezpieczenie wypadkowe

Aktualizacja: 23.04.2009

Objęcie obowiązkowym ubezpieczeniem wypadkowym osób wykonujących pracę poza siedzibą lub miejscem prowadzenia działalności zleceniodawcy przewiduje poprawka, której przyjęcie będzie rekomendowała Sejmowi Komisja Polityki Społecznej. »

Dwuletnia gwarancja zatrudnienia bezrobotnego

Aktualizacja: 22.04.2009

O refundację na wyposażenie stanowiska pracy zatrudnionego bezrobotnego będzie mógł się ubiegać tylko ten przedsiębiorca, który prowadzi działalność nie krócej niż pół roku. »

Przedsiębiorcy złożyli ok. 3,2 tys. wniosków na dofinansowanie z funduszy unijnych

Aktualizacja: 22.04.2009

Około 3,2 tys. wniosków o wartości ponad 12 mld zł złożyli przedsiębiorcy w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku na dofinansowanie projektów z funduszy unijnych - poinformowała w środę prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. »

40 tys. dotacji na własny biznes dla osób tracących pracę

Aktualizacja: 21.04.2009

Pracownicy objęci programem zwolnień monitorowanych będą mieli większe szanse na uzyskanie bezzwrotnej unijnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Maria Bandzmer

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »