| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowe zasady wyboru rad pracowników

Aktualizacja: 07.07.2009

Od 8 lipca zmienią się zasady wyboru rad pracowników zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie rady wybrane na gruncie niekonstytucyjnych przepisów będą funkcjonować do końca swojej kadencji.  »

Pozycjonowanie stron www zamiast reklamy

Aktualizacja: 07.07.2009

Przedsiębiorstwa chcące pozyskać klientów w sieci coraz częściej zamiast na reklamę wydają pieniądze na usługi pozycjonowania stron www. »

Firmy bez pomocy

Aktualizacja: 07.07.2009

Dopiero we wrześniu może ruszyć system rządowych poręczeń i gwarancji dla przedsiębiorców, którzy chcą zaciągnąć kredyt - przewiduje "Rzeczpospolita". »

Coraz więcej bezrobotnych chce zkładać firmy

Aktualizacja: 07.07.2009

W tym roku lawinowo rośnie liczba bezrobotnych, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą po otrzymaniu z urzędu pracy maksymalnie 19,1 tys. zł dotacji - ocenia "Gazeta Prawna". »

Kluby o możliwych zmianach w podatkach

Aktualizacja: 06.07.2009

Politycy PO zapewniają, że zwiększanie podatków bezpośrednich będzie ostatecznością, rozważają jednak podniesienie akcyzy, składki rentowej lub VAT. PSL nie godzi się podwyżkę stawki VAT, akceptuje natomiast - podobnie jak klub Lewicy - czasowe przywrócenie trzeciej stawki podatkowej dla najlepiej zarabiających. PiS sprzeciwia się jakiejkolwiek podwyżce podatków. »

Przedsiębiorca uniknie kontroli biorąc udział w szkoleniu

Aktualizacja: 06.07.2009

Przedsiębiorcy prowadzący firmy budowlane mogą uczestniczyć w organizowanych przez PIP szkoleniach mających na celu poprawę warunków pracy i dostosowanie przedsiębiorstwa do obowiązujących przepisów. »

Firmy walczą o domeny w polskim internecie

Aktualizacja: 03.07.2009

Firmy zabierają sobie klientów, rejestrując podobne domeny internetowe. Jedyny sposób walki z tymi praktykami to sąd. »

Zmiany w podatkach na kryzys przyjęte

Aktualizacja: 03.07.2009

Nowelizacja ustawy o PIT zwolni z podatku więcej świadczeń dla pracowników wydatkowanych na cele działalności socjalnej. »

Firma przyjmie praktykanta na nowych zasadach

Aktualizacja: 02.07.2009

Pracodawcy będą mogli zawierać z absolwentami do 30 roku życia umowy o odbyciu praktyk absolwenckich bez ingerencji organów administracji państwowej. »

Prawie milion firm korzysta z bezpiecznego e-podpisu

Aktualizacja: 02.07.2009

Tylko 18 dni na zakup bezpiecznego e-podpisu mają firmy, na których ciąży obowiązek przekazywania do ZUS dokumentów drogą elektroniczną. »

Firmy z NewConnect mogą stracić status spółek publicznych

Aktualizacja: 02.07.2009

Nowa definicja spółki publicznej może sprawić, że przestaną nimi być firmy z NewConnect. Specjaliści związani z rynkiem obawiają się, że uderzy to w wycenę spółek i rozwój samego NewConnect. »

Nowy wykaz chorób zawodowych

Aktualizacja: 03.07.2009

Leśnicy i pracownicy ochrony zdrowia krócej będą czekać na rozpoznanie choroby zakaźnej. Ich stan zdrowia ocenią poradnie chorób zakaźnych wojewódzkich ośrodków medycyny pracy. »

100 mln euro na zakładanie firm przez bezrobotnych

Aktualizacja: 02.07.2009

Komisja Europejska poinformowała w czwartek o propozycji uruchomienia mikrokredytów dla małych przedsiębiorstw oraz osób, które utraciły pracę i chcą założyć własną firmę. Chce na ten cel przeznaczyć 100 mln euro. »

Większa wiarygodność płatnicza firmy

Aktualizacja: 01.07.2009

Nie tylko przedsiębiorca, ale również osoba fizyczna będzie mogła poinformować biuro informacji gospodarczej o nierzetelnych dłużnikach.  »

Po powodzi trzeba odtworzyć dokumenty

Aktualizacja: 01.07.2009

Podatnicy, którzy w ostatniej powodzi stracili dokumentację podatkową będą musieli ją odtworzyć. Minister finansów nie wprowadził jeszcze żadnej ulgi w tym zakresie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK