| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Także firmy, które cięły etaty, otrzymają dopłaty do pensji

Aktualizacja: 04.11.2009

Firmy, które obniżyły wymiar czasu pracy podwładnych lub wprowadzały przestoje w produkcji jeszcze przed wejściem w życie ustawy antykryzysowej, mogą ubiegać się o subsydia płacowe. »

OECD: zmiany dotyczące zasad przypisywania dochodów stałemu zakładowi

Aktualizacja: 03.11.2009

OECD prowadzi intensywne działania zmierzające do zmiany zasad dotyczących cen transferowych, określonych w Modelowej Konwencji OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku. Zagadnieniom tym poświęcona była m.in. konferencja Organizacji, która odbyła się pod koniec września 2009 roku w Paryżu. »

Rozliczanie PIT pracownika uderzy w przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.11.2009

Przedsiębiorcy z Krajowej Izbie Gospodarczej zgadzają się z opinią Senatu, który uważa, że zwiększone koszty administracyjne pracodawców związane z rocznym obliczeniem PIT mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji finansowej przedsiębiorców. »

KE: Polska musi zmienić przepisy o zwrocie VAT

Aktualizacja: 03.11.2009

Komisja Europejska po raz drugi nakazała Polsce zmienić przepisy dotyczące zwrotu VAT podatnikom mającym siedzibę w innym kraju UE, strasząc w przeciwnym razie pozwem do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. »

Kolejowe inwestycje bez pieniędzy z obligacji

Aktualizacja: 03.11.2009

Kurczą się możliwości zaciągania kredytów i pozyskiwania pieniędzy z rynku przez kolej. Fundusz Kolejowy nie zostanie dopuszczony do inwestycji na polskich torach. »

Ekwiwalent pieniężny za urlop

Aktualizacja: 03.11.2009

Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące ustalania ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy. »

Biura rachunkowe ujawnią dane o swoich klientach

Aktualizacja: 28.05.2010

Podmioty uprawnione do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będą musiały przekazywać informacje o klientach dokonujących podejrzanych transakcji do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. »

Firmom przestaje się opłacać inwestowanie w badania

Aktualizacja: 02.11.2009

Firmy, które utworzyły centra badawczo-rozwojowe, czują się oszukane. Rozporządzenie resortu gospodarki, które weszło w życie w październiku, odbiera im gwarantowane przez ustawę ulgi podatkowe. »

Tylko w dwóch bankach przedsiębiorcy mogą dostać pieniądze na start we własnym biznesie

Aktualizacja: 02.11.2009

W większości banków osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą nie może liczyć na jakąkolwiek pożyczkę. Kredyt w koncie od pierwszego dnia można dostać tylko w Banku BPH i mBanku. »

Firmy będą mieć problem z opłacaniem składek na emerytury pomostowe

Aktualizacja: 02.11.2009

ZUS nie rozpoczął jeszcze prac nad powołaniem do życia Funduszu Emerytur Pomostowych, bo resort pracy nie przygotował odpowiedniego rozporządzenia. »

Nowe polisy inwestycyjne w ofertach banków

Aktualizacja: 29.10.2009

Towarzystwa we współpracy z bankami i pośrednikami finansowymi zaczynają znowu sprzedawać długoterminowe polisy inwestycyjne ze składką regularną. To zmiana, bo ostatnio na rynku królowały umowy na krótki termin. »

W tym roku upadnie nawet 720 e-sklepów

Aktualizacja: 29.10.2009

Dziennie powstaje średnio siedem nowych e-sklepów, ale równocześnie dwa znikają z rynku – szacuje wydawca serwisu branżowego Sklepy24.pl. »

Zysk ze sprzedaży zniczy i chryzantem będzie opodatkowany

Aktualizacja: 30.10.2009

Osoba, która w danym roku zarabia tylko na sprzedaży chryzantem i zniczy przed 1 listopada, musi taki zarobek wykazać przed fiskusem. »

Firmy z obrotem do 30 tys. euro zwolnione z VAT

Aktualizacja: 30.10.2009

Firmy, których roczny obrót nie przekroczy 30 tys. euro, czyli równowartości 150 tys. zł, będą zwolnione z podatku od towarów i usług. »

Banki znów chcą finansować centra handlowe

Aktualizacja: 28.10.2009

Polski rynek handlowy powoli otwiera się na nowe inwestycje. Ich skala jest jednak zbyt mała, by uratować go przed spadkiem podaży nowoczesnej powierzchni. Przez ostatni rok więcej projektów zostało zawieszonych niż rozpoczętych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK