| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

KPP uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy

Aktualizacja: 22.09.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy, którego działalność zainaugurowano w poniedziałek w Warszawie. »

Informator o rynkach zagranicznych dla firm

Aktualizacja: 21.09.2009

Przedsiębiorcy zainteresowani obecnością na rynkach zagranicznych będą mogli od września szybciej uzyskać informacje, jakie wsparcie dla działalności eksportowej, czy inwestycyjnej mogą otrzymać i do kogo powinni się z tym zwrócić. »

Przedsiębiorcy: pozwy zbiorowe niekorzystne dla firm i banków

Aktualizacja: 21.09.2009

W ocenie przedstawicieli przedsiębiorców, banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych wprowadzenie do polskiego prawa możliwości składania w sądach pozwów zbiorowych może okazać się niekorzystne dla polskich firm i stać się okazją do nadużyć. Ministerstwo sprawiedliwości nie podziela tych obaw. »

Właściciele e-sklepów nie obawiaja się kryzysu

Aktualizacja: 21.09.2009

40 proc. właścicieli sklepów internetowych nie odczuwa skutków kryzysu. 20 proc., jeśli nawet je zauważa, to wie, jaka na kryzys jest recepta: obniżka marż, wyprzedaż zapasów i mniejsze wydatki na marketing - wynika z raportu "e-commerce 2009" przeprowadzonego przez portal Internet Standard. W badaniu, zrealizowanym we współpracy z Polskimi Badaniami Internetu, wzięło udział 409 sklepów. »

Częsta sprzedaż domów to działalność gospodarcza

Aktualizacja: 21.09.2009

Wybudowanie i sprzedaż 15 domów w ciągu 12 lat stanowią działalność gospodarczą, która nie korzysta ze zwolnienia z PIT. »

20 tys. miejsc pracy

Aktualizacja: 22.09.2009

W marcu w firmach działających w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pracowało 40,2 tys. osób - pisze "Puls Biznesu". »

Resort pracy wyjaśnia wątpliwe regulacje w pakiecie antykryzysowym

Aktualizacja: 18.09.2009

Niektóry przepisy pakietu antykryzysowego są niejasne i wymagają doprecyzowania. W przeciwnym wypadku mogą przynieść skutek odwrotny od zamierzonego i zamiast wspierać przedsiębiorców w trudnej sytuacji ekonomicznej, utrudnią mu życie. »

Dziesięć lat na liście dłużników za zaległości wobec ZUS

Aktualizacja: 18.09.2009

Nieopłacenie przez przedsiębiorcę składek ZUS może skutkować wpisaniem go na listę dłużników nawet na okres dziesięciu lat. »

Firmy nie chcą płacić za mammografię i cytologię

Aktualizacja: 21.09.2009

Pracodawcy nie zgadzają się na obciążanie ich obowiązkiem pokrywania kosztów badań cytologicznych i mammograficznych, jakie miałyby wykonywać kobiety podejmujące pracę. »

Fiskus niszczy firmy

Aktualizacja: 21.09.2009

Firmy, które z powodu przejściowych trudności finansowych proszą fiskusa o rozłożenie podatku na raty, zamiast ulgi mogą spodziewać się zajęcia konta bankowego lub wizyty poborcy skarbowego, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Umowy o pracę tylko w języku polskim

Aktualizacja: 21.09.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w piątek nowelizację ustawy o języku polskim. Głosi ona, że umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane w języku polskim i tylko ta wersja językowa będzie miała moc prawną. »

Ostatnie pieniądze na e-biznes

Aktualizacja: 21.09.2009

Od 20 tys. do nawet 2 mln zł można otrzymać na budowę pomostów informatycznych między kooperującymi spółkami, pisze "Puls Biznesu", informując o ostatnim w tym roku konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na wspieranie elektronicznego biznesu. »

Kolejne dotacje na innowacje dla firm

Aktualizacja: 17.09.2009

Od 28 września przedsiębiorcy ponownie będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym. »

Nowa usługa ZUS - poświadczanie wydanych zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek

Aktualizacja: 18.09.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił nową usługę umożliwiającą potwierdzenie autentyczności zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek. »

Szefowie, nie łamcie przepisów

Aktualizacja: 18.09.2009

Kryzys sprawił, że pracodawcy znacznie częściej łamią prawo pracy. W tym roku najgorzej jest z wypłatami. Ponad dwa razy wzrosła liczba pracowników, którzy nie dostali pensji - wylicza "Gazeta Wyborcza". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Gosińska

Główna księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »