| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przy premiach w akcjach można uniknąć podatku

Aktualizacja: 08.12.2009

Na przyznaniu pracownikom premii w formie akcji firmy można zaoszczędzić na podatkach W pewnych sytuacjach pracodawca może nie odprowadzać podatku i składek ZUS. Pracownik nie zapłaci podatku od akcji do czasu ich zbycia. »

Przedsiębiorcy dostali już w tym roku 640 mln zł z UE

Aktualizacja: 08.12.2009

Prawie 9 tys. wniosków o 19 mld zł unijnych dotacji przyjęła w tym roku od przedsiębiorców Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). »

Niejasny przepis o opłacie targowej sprzeczny z konstytucją

Aktualizacja: 09.12.2009

Przepis ustawy o opłacie targowej, mówiący o tym kto i w jakich okolicznościach powinien ją ponosić, jest sprzeczny z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Podkreślił, że przepis jest niezrozumiały i może być różnie interpretowany, zarówno przez handlowców, jak i sądy. »

Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu usług

Aktualizacja: 08.12.2009

Polscy rzemieślnicy, architekci, radcy prawni i firmy oferujące usługi będą mogli bez przeszkód prowadzić swoją działalność gospodarczą na unijnym rynku. Korzystne dla przedsiębiorców rozwiązania zawiera projekt ustawy o świadczeniu usług na terenie Polski, który został we wtorek przyjęty przez rząd. »

Wyższe składki na ubezpieczenie społeczne przedsiębiorcy?

Aktualizacja: 07.12.2009

W ramach reformy finansów publicznych resort finansów planuje podniesienie składek na ubezpieczenie społeczne dla przedsiębiorców. Jednym z pomysłów jest uzależnienie wysokości składek od dochodów firmy. »

Na fakturze musi być wpisany unijny numer VAT

Aktualizacja: 07.12.2009

Polski podatnik, który świadczy usługi dla podatnika unijnego, musi na wystawionej fakturze podać jego numer VAT oraz wskazać przepis, który nakazuje rozliczyć kontrahentowi import usług. »

Fiskus skontroluje świątecznych handlarzy

Aktualizacja: 07.12.2009

Urzędy kontroli skarbowej rozpoczęły sprawdzanie działalności sezonowej. Świąteczni handlarze są kontrolowani w zakresie m.in. ewidencji obrotów. Takie działania mają zwiększyć wpływy budżetowe i zmniejszyć szarą strefę. »

Udziały w spółce przysługują obojgu małżonkom

Aktualizacja: 07.12.2009

W skład majątku wspólnego małżonków wchodzą udziały w spółce nabyte z majątku wspólnego, choćby należały do jednego z małżonków. »

72 proc. firm nie planuje zmiany zatrudnienia w I poł. 2010 r.

Aktualizacja: 07.12.2009

72 proc. pracodawców nie planuje zmieniać zatrudnienia w pierwszym półroczu 2010 roku - wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad i TNS OBOP, przedstawionego na poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Będzie łatwiej zarejestrować spółkę z o.o.

Aktualizacja: 04.12.2009

Planujący podjęcie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością już wkrótce będą mogli zgłosić ją do KRS na specjalnym formularzu, bez konieczności zawierania umowy spółki w formie aktu notarialnego. »

Zmienią się wzory niektórych formularzy CIT

Aktualizacja: 04.12.2009

Będzie jedna zbiorcza deklaracja o wysokości pobranego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych będących nierezydentami. »

Nie każda opłata za studia będzie kosztem firmy

Aktualizacja: 04.12.2009

Podatnik może zaliczyć wydatki na studia do kosztów firmy, jeśli ta nauka ma związek z prowadzonym biznesem. »

Pakiet antykryzysowy jest pełen pułapek

Aktualizacja: 04.12.2009

Firmy, które uelastyczniają czas pracy, muszą uważać m.in. na konieczność wypłaty wysokich dodatków za nadgodziny. »

Zagranicznym inwestorom przeszkadza niejasne prawo

Aktualizacja: 04.12.2009

Firmy zagraniczne uznają Polskę za atrakcyjne miejsce do lokowania inwestycji, ale zaznaczają, że inwestycji tych mogłoby być więcej, gdyby nie niejasne i skomplikowane przepisy prawne - poinformowali na piątkowej konferencji eksperci Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Wyższa składka rentowa dla najbogatszych

Aktualizacja: 03.12.2009

Prawdopodobnie rząd zamierza podnieść składkę rentową dla najlepiej zarabiających Polaków. Przyjęcie takiego rozwiązania może skłonić podatników do ukrywania swoich dochodów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Security Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK