| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Związki zawodowe przestały tracić członków

Aktualizacja: 13.11.2009

Związki, oferując szkolenia i pomoc prawną, zachęcają pracowników do przynależności. Pracodawcy uważają, że partnerskie relacje ze związkami mogą pomóc w zarządzaniu firmą. Zdaniem związków powinni do nich wstępować pracujący na podstawie umów cywilnoprawnych. »

Umowy będą przeliczane po kursie z 31 grudnia

Aktualizacja: 13.11.2009

Podatnicy, którzy zawierają umowy w walucie obcej, będą przeliczali ją na złote po kursie z 31 grudnia, a nie 30 września. »

Warto ubiegać się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego

Aktualizacja: 13.11.2009

Przedsiębiorca objęty statusem centrum badawczo-rozwojowego może liczyć na wiele korzyści z tego tytułu. Między innymi zwolniony zostanie z podatku od nieruchomości. »

Posłowie chcą opodatkować VAT-em automaty o niskich wygranych

Aktualizacja: 13.11.2009

Automaty o niskich wygranych powinny zostać objęte podatkiem VAT, a po wygaśnięciu ostatnich zezwoleń na ich prowadzenie, ten rodzaj hazardu powinien zostać zdelegalizowany - przewiduje poselski projekt nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. »

Przedsiębiorcy o dwóch latach rządu Donalda Tuska

Aktualizacja: 16.11.2009

Obniżenie składki rentowej i podatku dochodowego to - zdaniem przedsiębiorców - przykłady korzystnych dla nich rozwiązań, przyjętych w ciągu dwóch lat rządów Donalda Tuska. Za minusy uznali oni m.in. brak reformy finansów publicznych, istotnych zmian w prawie pracy i systemie ubezpieczeń społecznych. »

Zwolnienie z obowiązku stosowania kas fiskalnych w 2010 r.

Aktualizacja: 12.11.2009

Może się okazać, że podobnie jak w ubiegłych latach, przedsiębiorcy będą pod koniec grudnia w niepewności czekali na nowe przepisy dotyczące zwolnienia ich z obowiązku korzystania z kas fiskalnych. »

Ponad 170 tys. spółek nie wpisało się do KRS

Aktualizacja: 12.11.2009

Spółki nieprowadzące działalności gospodarczej i niewpisane do Krajowego Rejestru Sądowego nie będą mogły posługiwać się dokumentami z dawnego rejestru handlowego. »

Firma nie zapłaci za niezamówiony towar

Aktualizacja: 12.11.2009

Zagraniczni importerzy często wysyłają towar, którego polski odbiorca nie zamawiał. Polscy przedsiębiorcy mogą odmówić przyjęcia towaru oraz pokrycia należności celnych. Organy celne, nie mogąc zwrócić towaru producentowi, muszą sprzedać towar na własną rękę. »

Firmy dostaną 5,5 mld zł dotacji z UE

Aktualizacja: 12.11.2009

W przyszłym roku o unijne pieniądze można się starać w 38 konkursach. Resort rozwoju chce zwiększyć pulę na wsparcie e-biznesu i dostępu do internetu. »

Początkującym firmom trudniej o kredyt

Aktualizacja: 10.11.2009

Banki powszechnie odmawiają kredytowania przedsiębiorców działających na rynku krócej niż rok, czy dwa. To z kolei hamuje proces powstawania i rozwijania nowych firm. »

Małe firmy ubiegają się o ponad 5 mld zł dotacji

Aktualizacja: 10.11.2009

W zakończonym właśnie konkursie wnioski o dotacje unijne na inwestycje w najnowsze technologie złożyło 277 firm. »

Kontroli było mniej, wykrytych nadużyć więcej

Aktualizacja: 10.11.2009

Inspektorzy skarbowi sprawdzają podatników zgodnie z planem ze stycznia 2009 r. Kontroli było mniej niż w 2008 roku, ale wykrytych nieprawidłowości znacznie więcej. Podatnicy najczęściej wyłudzają VAT, ukrywają dochody i nie rejestrują firm internetowych. »

UOKiK skontroluje firmy udzielające kredytów przez internet

Aktualizacja: 10.11.2009

Firmy oferujące szybkie kredyty przez internet nie udzielają klientom informacji o kosztach pożyczki. Często nie informują też o kosztach rozmów telefonicznych oraz o prawie wypowiedzenia umowy - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który wszczął kontrolę w tej sprawie. »

Wzrośnie opłata paliwowa i akcyza na papierosy

Aktualizacja: 10.11.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który zakłada wzrost opłaty paliwowej dla oleju napędowego - podało CIR w komunikacie we wtorek. Szacuje się, że planowany wzrost dochodów z tego tytułu wyniesie ok. 2,2 mld zł rocznie. Przyjęty został także projekt ustawy o podwyższeniu akcyzy na papierosy, który może przynieść budżetowi wpływy rzędu 530 mln zł. »

VAT od usług pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy

Aktualizacja: 09.11.2009

Podatek VAT od usług świadczonych za granicą będzie pobierany w kraju, w którym siedzibę ma firma nabywcy takiej usługi, a nie tam, gdzie siedzibę ma firma świadcząca usługę - przewiduje podpisana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowelizacja ustawy o VAT. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »