| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kolejny parapodatek zapłacą producenci sprzętu RTV

Aktualizacja: 17.12.2009

Producenci i importerzy urządzeń RTV będą współfinansować Narodowy Instytut Audiowizualny. Od sprzedaży odtwarzaczy DVD, telewizorów i płyt kompaktowych przekażą 1 procent na Instytut. To niejedyna ustawa obciążająca producentów elektroniki obowiązkowymi opłatami. »

Są już nowe wzory e-deklaracji

Aktualizacja: 17.12.2009

Resort finansów opublikował dwa projekty rozporządzeń, w których zostały określone nowe wzory niektórych e-deklaracji oraz ich struktury. »

Więcej obowiązków dla sprzedawców olejów

Aktualizacja: 17.12.2009

Sprzedawca będzie zobowiązany do umieszczania w miesięcznym zestawieniu oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego dodatkowych danych. »

Google chce zakładać strony www polskim firmom

Aktualizacja: 18.12.2009

Amerykańska firma z branży internetowej Google zaproponuje polskim małym i średnim firmom darmowe założenie strony internetowej, bezpłatne szkolenia i budżet na kampanię reklamową w jej wyszukiwarce. Patronat honorowy nad akcją objęło ministerstwo gospodarki. »

500 mln zł dla firm z regionów zagrożonych kryzysem

Aktualizacja: 16.12.2009

Przedsiębiorstwa produkcyjne z regionów najbardziej zagrożonych kryzysem mogą liczyć na wsparcie Agencji Rozwoju Przemysłu. Pomoc otrzymają również firmy z sektorów innowacyjnych oraz firmy kolejowe. »

Umowa z podwykonawcą robót budowlanych powinna być zawierana na piśmie

Aktualizacja: 16.12.2009

Trybunał Konstytucyjny uznał, że sposób określenia umowy o roboty budowlane zawarte w kodeksie cywilnym są zgodne z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji. »

Zabezpieczenie można złożyć bezterminowo

Aktualizacja: 16.12.2009

Okres, na jaki powinno być złożone zabezpieczenie akcyzowe, zależy od długości zezwolenia na prowadzenie działalności. »

Firmy chcą budować w Polsce centra usług

Aktualizacja: 16.12.2009

Coraz dłuższa kolejka firm ustawia się po unijne dotacje na budowę w Polsce centrów usług. Jeśli nie znajdą się dodatkowe pieniądze, to część z nich może nie mieć szans na wsparcie ze środków unijnych. »

Niejasne przepisy o zatrudnianiu na czas określony

Aktualizacja: 16.12.2009

Firmy mają problemy z zastosowaniem nowych przepisów o zatrudnianiu na czas określony. Regulacje, które miały pomóc przedsiębiorcom w praktyce są bardzo skomplikowane i budzą wiele wątpliwości. »

Firmy uzależniają premie pracowników od zysków

Aktualizacja: 15.12.2009

Powstające firmy coraz częściej uzależniają wysokość pensji pracowników od kondycji zakładu. Pracodawcy domagają się uproszczenia i przyspieszenia rejestracji układów zbiorowych pracy. Mimo trudnej sytuacji finansowej firmy coraz rzadziej wypowiadają układy zbiorowe. »

Fiskus szuka zaniżonych należności

Aktualizacja: 15.12.2009

Urzędnicy skarbowi sprawdzają dokumentację podatników dotyczącą cen transferowych. Najczęściej kontrolowane branże to m.in.: handel, górnictwo, obrót nieruchomościami. Eksperci: kontrole się nasilą, bo urzędnicy specjalizują się w transakcjach między firmami. »

E-zgłoszenie tylko dla wybranych

Aktualizacja: 15.12.2009

Elektroniczne zgłoszenia celne będą mogły wysyłać tylko podmioty, które zostały objęte programem pilotażowym. »

Rząd o założeniach do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 16.12.2009

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej oraz do ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników - podało Centrum Informacyjne Rządu. Proponowane zmiany wprowadzają ułatwienia przy składaniu elektronicznych deklaracji oraz zgłoszeń identyfikacyjnych. »

ARP wesprze firmy ważne dla polskiej gospodarki

Aktualizacja: 16.12.2009

Agencja Rozwoju Przemysłu będzie wspierać przedsiębiorstwa produkcyjne działające w powiatach najbardziej narażonych na kryzys, a także firmy z sektorów innowacyjnych. Pomoże też firmom kolejowym, przekazując pieniądze na nowy tabor i naprawy taboru - zdecydował we wtorek rząd. »

Firma udzieli wolnego za drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Aktualizacja: 14.12.2009

Pracodawcy, u których sobota jest dniem wolnym od pracy, będą zobowiązani do udzielenia pracownikom innego dnia wolnego w zamian za przypadające w sobotę 26 grudnia święto Bożego Narodzenia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Premium English

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK