| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

KPP o wyzwaniach dla polskiej gospodarki na kolejne 20 lat

Aktualizacja: 25.11.2009

Zwiększenie liczby pracujących, uproszczenie prawa, zacieśnienie współpracy naukowców z przedsiębiorcami oraz usprawnianie dialogu społecznego - to wyznania dla polskiej gospodarki na kolejne 20 lat - powiedział w środę prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) Andrzej Malinowski na konferencji z okazji 20-lecia istnienia organizacji. »

Dodatkowe opłaty doliczane do cen energii uderzą w przedsiębiorców

Aktualizacja: 24.11.2009

Od nowego roku do cen energii będą doliczane dodatkowe opłaty. W wyniku tego nastąpi wzrost kosztów prądu, gazu i paliwa, a obciążenie wyższymi kosztami dotknie przede wszystkim w przedsiębiorców. »

Firmy zapłacą składki po nowemu

Aktualizacja: 24.11.2009

Od 1 stycznia 2010 r. stawki składek wypadkowych będą dostosowane do nowej Polskiej Klasyfikacji Działalności. »

500 mln zł na kredyty w regionach

Aktualizacja: 24.11.2009

Nawet 500 mln zł może zostać rozdzielone w pierwszych konkursach w ramach nowej unijnej inicjatywy. Wystartuje ona w I kwartale 2010 r. »

Rząd o wskaźniku przeciętnego wzrostu wynagrodzeń w 2010 r.

Aktualizacja: 24.11.2009

W 2010 roku maksymalny roczny wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, zaliczanego w ciężar kosztów u przedsiębiorców, wyniesie 1,0 proc. - wynika z przyjętego przez rząd rozporządzenia. »

Trzech Króli dniem wolnym od pracy - od 2011 roku

Aktualizacja: 24.11.2009

Na początku grudnia PO złoży w Sejmie projekt ustanawiający 6 stycznia - święto Trzech Króli - dniem wolnym od pracy. PO chce też usunąć z kodeksu pracy przepis, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę. »

Firmy mogą otrzymać 7,2 tys. zł za nauczenie zawodu bezrobotnego

Aktualizacja: 24.11.2009

Pracodawcy nie ubiegają się w urzędach pracy o przyjmowanie na praktyki bezrobotnych w ramach przygotowania zawodowego dorosłych. »

TK: podatnik musi na bieżąco śledzić zmiany w prawie

Aktualizacja: 24.11.2009

Podatnik, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zyskał prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy przez organy skarbowe, ma tylko 30 dni na złożenie wniosku. Prowadząc działalność gospodarczą, powinien on na bieżąco śledzić zmiany w prawie, więc jeśli nie złoży wniosku w terminie, traci prawo do wznowienia postępowania - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. »

Nowe formularze dla przedsiębiorców rejestrujących się w systemie EORI

Aktualizacja: 23.11.2009

Od 24 listopada przedsiębiorcy, na których ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia celnego lub złożenia przywozowej lub wywozowej deklaracji skróconej, będą rejestrować się na nowych formularzach. »

Firmowy upominek świąteczny jest opodatkowany

Aktualizacja: 23.11.2009

Wartość prezentu świątecznego otrzymanego od szefa jest przychodem pracownika. Tylko prezenty sfinansowane z funduszu socjalnego będą zwolnione z PIT do 380 zł. Również prezenty przekazywane kontrahentom powiększą ich przychód. »

Opóźnia się wprowadzenie łatwiejszego rozliczania leasingu

Aktualizacja: 23.11.2009

Przedsiębiorcy będą musieli poczekać na lepszą dla nich formę rozliczania leasingu przy unijnych dotacjach. »

Przybędzie pracowników tymczasowych

Aktualizacja: 23.11.2009

Firmy, które przeprowadzały w ostatnim półroczu grupowe zwolnienia, będą od przyszłego roku mogły zatrudniać pracowników tymczasowych. »

Dobrze, że podatnicy odliczą VAT przy leasingu

Aktualizacja: 23.11.2009

Ministerstwo Finansów gwarantuje, że podatnicy, którzy kupili auto z kratką w leasingu, zachowają prawo do odliczenia VAT. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców. »

Firma sfinansuje szkolenie dla pracownika

Aktualizacja: 07.12.2009

Przedsiębiorca udzieli wolnego oraz zwróci koszty nauki pracownikowi, który weźmie udział w szkoleniu. Bez znaczenia będzie to, czy podwładny zostanie wysłany przez firmę, czy sam zdecyduje się na dokształcanie. »

Polskie firmy nie dbają o ochronę wynalazków

Aktualizacja: 20.11.2009

Tylko 7 proc. przedsiębiorców rejestruje w Urzędzie Patentowym innowacyjne rozwiązania. Polski przedsiębiorca musi czekać średnio aż 3,5 roku na zarejestrowanie swojego wynalazku. Za naruszenie praw własności przemysłowej grożą wysokie odszkodowania oraz procesy karne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Świerc

specjalistka w zakresie gospodarki finansowej i rachunkowości podmiotów leczniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »