| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Do końca roku firmy muszą przeklasyfikować się na PKD 2007

Aktualizacja: 17.11.2009

Przedsiębiorcy, którzy dotychczas nie przeklasyfikowali rodzaju działalności z PKD 2004 na PKD 2007 muszą to uczynić do 31 grudnia 2009 r. »

Już 150 nowych miejsc pracy pozwoli dużej firmie dostać unijną dotację

Aktualizacja: 16.11.2009

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt rozporządzenia, które ułatwi dużym firmom dostęp do unijnych dotacji na inwestycje. Aby dostać pieniądze, będą musieli oni m.in. stworzyć mniej nowych miejsc pracy. »

Wyższy limit zwolnienia VAT przez 2 lata

Aktualizacja: 16.11.2009

Polska może podnieść limit zwolnienia VAT do 150 tys. zł. Zgodziła się na to Rada Unii Europejskiej. Wyższy limit będzie jednak ważny tylko do 2012 roku. »

Zwolnienie z PIT kart podważy fiskus

Aktualizacja: 16.11.2009

Coraz więcej firm oferuje pracownikom karty przedpłacone o wartości do 380 zł. Zdaniem firm oferujących karty są one zwolnione z podatku jako środki pieniężne. Według ekspertów taka karta może być uznana za bon towarowy i będzie opodatkowana PIT. »

Polskie firmy daleko w rankingu inwestorów w badania i rozwój

Aktualizacja: 16.11.2009

Polskie firmy zajmują odległe miejsca w opublikowanym w poniedziałek przez Komisję Europejską rankingu firm pod kątem inwestycji w badania i rozwój. Najwyżej, na 453. pozycji, jest BRE Bank SA. Przoduje niemiecki Volkswagen, fińska Nokia oraz francuski koncern farmaceutyczny Sanofi Aventis. »

Pracownikom będzie łatwiej walczyć o premie

Aktualizacja: 13.11.2009

Grupa co najmniej 10 pracowników będzie mogła złożyć pozew zbiorowy np. o wypłatę premii lub dodatku za nadgodziny. »

Związki zawodowe przestały tracić członków

Aktualizacja: 13.11.2009

Związki, oferując szkolenia i pomoc prawną, zachęcają pracowników do przynależności. Pracodawcy uważają, że partnerskie relacje ze związkami mogą pomóc w zarządzaniu firmą. Zdaniem związków powinni do nich wstępować pracujący na podstawie umów cywilnoprawnych. »

Umowy będą przeliczane po kursie z 31 grudnia

Aktualizacja: 13.11.2009

Podatnicy, którzy zawierają umowy w walucie obcej, będą przeliczali ją na złote po kursie z 31 grudnia, a nie 30 września. »

Warto ubiegać się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego

Aktualizacja: 13.11.2009

Przedsiębiorca objęty statusem centrum badawczo-rozwojowego może liczyć na wiele korzyści z tego tytułu. Między innymi zwolniony zostanie z podatku od nieruchomości. »

Posłowie chcą opodatkować VAT-em automaty o niskich wygranych

Aktualizacja: 13.11.2009

Automaty o niskich wygranych powinny zostać objęte podatkiem VAT, a po wygaśnięciu ostatnich zezwoleń na ich prowadzenie, ten rodzaj hazardu powinien zostać zdelegalizowany - przewiduje poselski projekt nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. »

Przedsiębiorcy o dwóch latach rządu Donalda Tuska

Aktualizacja: 16.11.2009

Obniżenie składki rentowej i podatku dochodowego to - zdaniem przedsiębiorców - przykłady korzystnych dla nich rozwiązań, przyjętych w ciągu dwóch lat rządów Donalda Tuska. Za minusy uznali oni m.in. brak reformy finansów publicznych, istotnych zmian w prawie pracy i systemie ubezpieczeń społecznych. »

Zwolnienie z obowiązku stosowania kas fiskalnych w 2010 r.

Aktualizacja: 12.11.2009

Może się okazać, że podobnie jak w ubiegłych latach, przedsiębiorcy będą pod koniec grudnia w niepewności czekali na nowe przepisy dotyczące zwolnienia ich z obowiązku korzystania z kas fiskalnych. »

Ponad 170 tys. spółek nie wpisało się do KRS

Aktualizacja: 12.11.2009

Spółki nieprowadzące działalności gospodarczej i niewpisane do Krajowego Rejestru Sądowego nie będą mogły posługiwać się dokumentami z dawnego rejestru handlowego. »

Firma nie zapłaci za niezamówiony towar

Aktualizacja: 12.11.2009

Zagraniczni importerzy często wysyłają towar, którego polski odbiorca nie zamawiał. Polscy przedsiębiorcy mogą odmówić przyjęcia towaru oraz pokrycia należności celnych. Organy celne, nie mogąc zwrócić towaru producentowi, muszą sprzedać towar na własną rękę. »

Firmy dostaną 5,5 mld zł dotacji z UE

Aktualizacja: 12.11.2009

W przyszłym roku o unijne pieniądze można się starać w 38 konkursach. Resort rozwoju chce zwiększyć pulę na wsparcie e-biznesu i dostępu do internetu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Mikos

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »