| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przedsiębiorca decyduje, jak wykonać zamówienie

Aktualizacja: 17.11.2009

Przy opisie przedmiotu zamówienia zamawiający musi zachować zasady uczciwej konkurencji. Nie może nakazywać przedsiębiorcom, jak wykonać zamówienie. »

Innowacje pomagają firmom przetrwać kryzys

Aktualizacja: 17.11.2009

Ponad 80 proc. firm różnej wielkości i z różnych branż twierdzi, że przetrwało kryzys, a nawet zwiększyło obroty dzięki wprowadzonym innowacjom zarówno technologicznym, jak i związanym z organizacją pracy oraz marketingiem - wynika z badania przeprowadzonego przez PKPP Lewiatan i BRE. »

Do końca roku firmy muszą przeklasyfikować się na PKD 2007

Aktualizacja: 17.11.2009

Przedsiębiorcy, którzy dotychczas nie przeklasyfikowali rodzaju działalności z PKD 2004 na PKD 2007 muszą to uczynić do 31 grudnia 2009 r. »

Już 150 nowych miejsc pracy pozwoli dużej firmie dostać unijną dotację

Aktualizacja: 16.11.2009

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt rozporządzenia, które ułatwi dużym firmom dostęp do unijnych dotacji na inwestycje. Aby dostać pieniądze, będą musieli oni m.in. stworzyć mniej nowych miejsc pracy. »

Wyższy limit zwolnienia VAT przez 2 lata

Aktualizacja: 16.11.2009

Polska może podnieść limit zwolnienia VAT do 150 tys. zł. Zgodziła się na to Rada Unii Europejskiej. Wyższy limit będzie jednak ważny tylko do 2012 roku. »

Zwolnienie z PIT kart podważy fiskus

Aktualizacja: 16.11.2009

Coraz więcej firm oferuje pracownikom karty przedpłacone o wartości do 380 zł. Zdaniem firm oferujących karty są one zwolnione z podatku jako środki pieniężne. Według ekspertów taka karta może być uznana za bon towarowy i będzie opodatkowana PIT. »

Polskie firmy daleko w rankingu inwestorów w badania i rozwój

Aktualizacja: 16.11.2009

Polskie firmy zajmują odległe miejsca w opublikowanym w poniedziałek przez Komisję Europejską rankingu firm pod kątem inwestycji w badania i rozwój. Najwyżej, na 453. pozycji, jest BRE Bank SA. Przoduje niemiecki Volkswagen, fińska Nokia oraz francuski koncern farmaceutyczny Sanofi Aventis. »

Pracownikom będzie łatwiej walczyć o premie

Aktualizacja: 13.11.2009

Grupa co najmniej 10 pracowników będzie mogła złożyć pozew zbiorowy np. o wypłatę premii lub dodatku za nadgodziny. »

Związki zawodowe przestały tracić członków

Aktualizacja: 13.11.2009

Związki, oferując szkolenia i pomoc prawną, zachęcają pracowników do przynależności. Pracodawcy uważają, że partnerskie relacje ze związkami mogą pomóc w zarządzaniu firmą. Zdaniem związków powinni do nich wstępować pracujący na podstawie umów cywilnoprawnych. »

Umowy będą przeliczane po kursie z 31 grudnia

Aktualizacja: 13.11.2009

Podatnicy, którzy zawierają umowy w walucie obcej, będą przeliczali ją na złote po kursie z 31 grudnia, a nie 30 września. »

Warto ubiegać się o status Centrum Badawczo-Rozwojowego

Aktualizacja: 13.11.2009

Przedsiębiorca objęty statusem centrum badawczo-rozwojowego może liczyć na wiele korzyści z tego tytułu. Między innymi zwolniony zostanie z podatku od nieruchomości. »

Posłowie chcą opodatkować VAT-em automaty o niskich wygranych

Aktualizacja: 13.11.2009

Automaty o niskich wygranych powinny zostać objęte podatkiem VAT, a po wygaśnięciu ostatnich zezwoleń na ich prowadzenie, ten rodzaj hazardu powinien zostać zdelegalizowany - przewiduje poselski projekt nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych. »

Przedsiębiorcy o dwóch latach rządu Donalda Tuska

Aktualizacja: 16.11.2009

Obniżenie składki rentowej i podatku dochodowego to - zdaniem przedsiębiorców - przykłady korzystnych dla nich rozwiązań, przyjętych w ciągu dwóch lat rządów Donalda Tuska. Za minusy uznali oni m.in. brak reformy finansów publicznych, istotnych zmian w prawie pracy i systemie ubezpieczeń społecznych. »

Zwolnienie z obowiązku stosowania kas fiskalnych w 2010 r.

Aktualizacja: 12.11.2009

Może się okazać, że podobnie jak w ubiegłych latach, przedsiębiorcy będą pod koniec grudnia w niepewności czekali na nowe przepisy dotyczące zwolnienia ich z obowiązku korzystania z kas fiskalnych. »

Ponad 170 tys. spółek nie wpisało się do KRS

Aktualizacja: 12.11.2009

Spółki nieprowadzące działalności gospodarczej i niewpisane do Krajowego Rejestru Sądowego nie będą mogły posługiwać się dokumentami z dawnego rejestru handlowego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ligęzowscy & Partnerzy. Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska.

Kompleksowa obsługa prawna na rzecz przedsiębiorców i klientów indywiduwalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »