| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Poszerzy się lista dłużników, zyskają na tym wierzyciele

Aktualizacja: 22.02.2010

Osoby fizyczne będą mogły składać wnioski o wpisanie na listę nierzetelnych dłużników. Do biur informacji gospodarczej trafi większa liczba nieuczciwych kontrahentów. Nowe rozwiązania poprawią bezpieczeństwo obrotu gospodarczego – uważa resort gospodarki. »

Kredyt od fiskusa tańszy niż bankowy

Aktualizacja: 22.02.2010

Osoby, które nie mają na zapłatę PIT za 2009 rok, mogą wziąć kredyt z banku. Za spóźnienie z wpłatą podatku trzeba urzędowi skarbowemu zapłacić odsetki. Odsetki podatkowe okazują się korzystniejsze niż warunki kredytów bankowych. »

ZUS: będzie mniej czasu na korektę

Aktualizacja: 22.02.2010

Firmy będą mogły składać do ZUS korekty dokumentów rozliczeniowych do końca marca każdego roku, a nie jak obecnie do końca kwietnia. »

Przedsiębiorcy: plan konsolidacji to ramy bez konkretów

Aktualizacja: 22.02.2010

Plan konsolidacji finansów publicznych to dokument zawierający jedynie ogólne ramy, które trzeba wypełnić konkretami - ocenili na konferencji przedstawiciele pracodawców i izb handlowych zrzeszonych w Kongresie Przedsiębiorczości. »

Firmy poszły do sądu po zaległe dotacje

Aktualizacja: 22.02.2010

Pierwsi przedsiębiorcy, zdenerwowani zaległościami w wypłacie dotacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), złożyli pozwy do elektronicznego sądu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Mniej obowiązków w ewidencji dla celów VAT

Aktualizacja: 19.02.2010

Przedsiębiorców czeka uproszczenie zasad aktualizacji danych w systemie ewidencji podatników i ewidencji dla celu VAT. »

Firmę założymy, korzystając z punktów kontaktowych

Aktualizacja: 19.02.2010

Polskie przedsiębiorstwa usługowe, architekci czy radcy prawni będą mogli prowadzić działalność gospodarczą w innym państwie członkowskim. Formalności z założeniem firmy za granicą załatwią w internecie. »

Nie ma odwrotu od e-faktur

Aktualizacja: 19.02.2010

Średnia europejska firma oszczędza dzięki e-fakturom 150 tys. euro rocznie, a przedsiębiorstwo, wystawiające miesięcznie 20 tys. faktur, zyskuje 3 mln euro. »

Dowód zamiast legitymacji

Aktualizacja: 19.02.2010

Ubezpieczeni i płatnicy składek będą mogli załatwić większość spraw w ZUS, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych i nowej infolinii. »

Wniesienie firmy bez podatku

Aktualizacja: 19.02.2010

Zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych obejmie zmiany umowy spółki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa. »

Płatnik w PIT-11 wykaże zagraniczne dochody

Aktualizacja: 19.02.2010

W poz. 39 informacji PIT-11 za 2009 rok należy wykazać kwoty dochodu podatnika, który został wypłacony przez płatnika i jest zwolniony z podatku w Polsce na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. »

Organy podatkowe poinformują odwołującego się podatnika o swoim stanowisku

Aktualizacja: 19.02.2010

Organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w ich sprawach - przewiduje uchwalona jednogłośnie w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy Ordynacja podatkowa. »

Szybsza wypłata zaległych pensji

Aktualizacja: 19.02.2010

Pracownicy firm porzuconych przez właścicieli mogą starać się o zaliczkę na poczet zaległych wynagrodzeń. »

Firmy zaliczą do kosztów VAT związany ze sprzedażą premiową

Aktualizacja: 19.02.2010

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT i CIT, która ma umożliwić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową. Za przyjęciem noweli głosowało 275 posłów, trzech było przeciw, 145 wstrzymało się od głosu. »

Sejm znowelizował ustawy dotyczące ułatwień podatkowych

Aktualizacja: 19.02.2010

W piątek Sejm przyjął jednogłośnie nowelizacje ustaw dotyczących m.in. ułatwień dla podatników, którzy chcą świadczyć usługi na rzecz dawnych pracodawców, czy podwyższające limit wartości zwolnionych z podatku prezentów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Prawo i Logistyka

PrawoiLogistyka.pl to serwis tematyczny zajmujący się prawnymi aspektami działalności transportowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK