| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

72 proc. firm nie planuje zmiany zatrudnienia w I poł. 2010 r.

Aktualizacja: 07.12.2009

72 proc. pracodawców nie planuje zmieniać zatrudnienia w pierwszym półroczu 2010 roku - wynika z badania Instytutu Badawczego Randstad i TNS OBOP, przedstawionego na poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Będzie łatwiej zarejestrować spółkę z o.o.

Aktualizacja: 04.12.2009

Planujący podjęcie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością już wkrótce będą mogli zgłosić ją do KRS na specjalnym formularzu, bez konieczności zawierania umowy spółki w formie aktu notarialnego. »

Zmienią się wzory niektórych formularzy CIT

Aktualizacja: 04.12.2009

Będzie jedna zbiorcza deklaracja o wysokości pobranego przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych będących nierezydentami. »

Nie każda opłata za studia będzie kosztem firmy

Aktualizacja: 04.12.2009

Podatnik może zaliczyć wydatki na studia do kosztów firmy, jeśli ta nauka ma związek z prowadzonym biznesem. »

Pakiet antykryzysowy jest pełen pułapek

Aktualizacja: 04.12.2009

Firmy, które uelastyczniają czas pracy, muszą uważać m.in. na konieczność wypłaty wysokich dodatków za nadgodziny. »

Zagranicznym inwestorom przeszkadza niejasne prawo

Aktualizacja: 04.12.2009

Firmy zagraniczne uznają Polskę za atrakcyjne miejsce do lokowania inwestycji, ale zaznaczają, że inwestycji tych mogłoby być więcej, gdyby nie niejasne i skomplikowane przepisy prawne - poinformowali na piątkowej konferencji eksperci Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Wyższa składka rentowa dla najbogatszych

Aktualizacja: 03.12.2009

Prawdopodobnie rząd zamierza podnieść składkę rentową dla najlepiej zarabiających Polaków. Przyjęcie takiego rozwiązania może skłonić podatników do ukrywania swoich dochodów. »

Opłaty za autostrady i parkingi jako koszty uzyskania przychodów

Aktualizacja: 03.12.2009

Spółka zaliczy do kosztów uzyskania przychodów zwrócone pracownikom wydatki, poniesione w czasie podróży służbowej w tym opłaty za przejazd autostradą i opłaty za parkowanie. »

Na zawieszeniu oszukuje mało firm

Aktualizacja: 03.12.2009

Przedsiębiorcy mogą zawiesić działalność gospodarczą maksymalnie do 24 miesięcy. Firmy zawieszone mogą być kontrolowane tak jak podatnicy czynnie działający. Podatnicy, zgłaszając przerwę w biznesie, nadal go prowadzą i wystawiają fikcyjne faktury. »

Firmy chcą zatrudniać nowych pracowników

Aktualizacja: 03.12.2009

Zdecydowana większość pracodawców nie zamierza już zwalniać pracowników. W II połowie przyszłego roku liczba bezrobotnych nie będzie rosnąć. W Polsce pracuje obecnie rekordowa liczba osób, najwięcej od początku lat 90. »

Sieci sklepów obchodzą zakaz handlu w święta

Aktualizacja: 03.12.2009

Aby obejść zakaz handlowania w dużych sklepach w dni świąteczne, sieci otwierają stacje paliw, a na nich małe sklepy, których przepis nie obejmuje. Najczęściej na parkingu, obok dużego sklepu. »

Senat uchwalił nowelizację ustawy o podatku VAT

Aktualizacja: 04.12.2009

Senat przyjął w czwartek nowelizację ustawy o podatku VAT, przewidującą podniesienie limitu obrotów, zwalniającego z obowiązku płacenia tego podatku. W 2010 r. będzie to 100 tys. zł, zaś w 2011 r. - 150 tys. zł. »

Każda złotówka zainwestowana w pracownika przynosi firmie 1,71 zł

Aktualizacja: 03.12.2009

Z każdej złotówki zainwestowanej w pracownika polski pracodawca otrzymuje z powrotem średnio 1,71 zł. W innych krajach UE, po przeliczeniu waluty, jest to średnio 1,2 zł, w USA 1,53 zł - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PricewaterhouseCoopers. »

Od 2010 r. wyższy limit obrotów dla zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 03.12.2009

Od 2010 roku limit obrotów, po przekroczeniu którego firma będzie miała obowiązek rejestracji i rozliczeń VAT wzrośnie do 100 tys. zł. »

Przedsiębiorcy nie muszą dopłacać do szkoleń pracowników, które odbywają się w godzinach pracy

Aktualizacja: 02.12.2009

Firmy nie muszą dokładać własnych pieniędzy do projektów szkoleniowych, jeżeli w zamian wnoszą wkład własny w postaci wynagrodzeń uczestników szkoleń. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Marta Wilczkowska

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »