| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polscy podatnicy będą składać skrócone e-deklaracje w systemie kontroli importu

Aktualizacja: 01.12.2009

ICS to nowy system, który ma obsługiwać elektronicznie przywozowe deklaracje skrócone oraz przyspieszyć wymianę informacji między urzędami celnymi UE. »

Kluby sejmowe pozytywnie o projekcie zmian w VAT

Aktualizacja: 02.12.2009

Podczas II czytania projektu nowelizacji ustawy o VAT, które odbyło się we wtorek w Sejmie, posłowie wszystkich klubów pozytywnie ocenili zamiar podwyższenia rocznego limitu obrotów, po przekroczeniu którego firma musiałaby płacić VAT. W 2010 r. ma on wynosić 100 tys. zł, zaś w 2011 r. - 150 tys. zł. PiS zaproponował, aby limit 150 tys. zł obowiązywał już od 2010 r. »

Podwójna zaliczka na podatek jeszcze przez dwa lata

Aktualizacja: 01.12.2009

Dopiero w 2012 roku wejdą w życie przepisy likwidujące obowiązek zapłaty przez przedsiębiorców w grudniu podwójnej zaliczki na podatek dochodowy. »

Inspekcja nie będzie wydawać opinii o stanowisku pracy

Aktualizacja: 30.11.2009

Pracodawcy zostaną zwolnieni z obowiązku uzyskania opinii inspekcji pracy o stanowiskach pracy osób niepełnosprawnych. »

Małe firmy nie dostaną dodatkowych pieniędzy

Aktualizacja: 30.11.2009

W tym roku nie dojdzie do przesunięcia dodatkowych pieniędzy na przyszłoroczne konkursy o unijne dotacje na innowacyjne inwestycje przedsiębiorców – dowiedziała się DGP. »

Miasta podnoszą podatki firmom

Aktualizacja: 30.11.2009

Miasta podnoszą stawki podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na 2010 rok. Liczą one na dodatkowe wpływy do budżetów. »

Od 2010 roku firmy usługowe łatwiej rozliczą VAT

Aktualizacja: 30.11.2009

Od 1 stycznia 2010 r. zmienią się zasady ustalania miejsca świadczenia usług w zakresie VAT w związku z dostosowaniem naszych regulacji do wymagań dyrektywy UE. Na co powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy? »

Przedsiębiorcy chcą współfinansować promocję Polski za granicą

Aktualizacja: 30.11.2009

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Kongresie Przedsiębiorczości postulują powołanie wyspecjalizowanej agencji, która zajmowałaby się promocją polskiej gospodarki za granicą. Uważają, że powinna być ona finansowana przez rząd, ale sami też są skłonni przeznaczyć na ten cel dodatkowe pieniądze. »

Dłuższy termin na wypłatę zaległych pensji

Aktualizacja: 27.11.2009

Dopiero dwumiesięczny termin faktycznego zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej umożliwi pracownikom rozpoczęcie procedury wnioskowania do FGŚP o wypłatę zaległych wynagordzeń. »

Wspólnicy założą spółkę z o.o. w ciągu 1 dnia

Aktualizacja: 27.11.2009

Wniosek o rejestrację spółki z o.o. będzie można przesłać przez internet. Wspólnicy będą mogli zawrzeć umowę spółki bez udziału notariusza. Możliwe będzie wniesienie wkładów do spółki w formie pieniężnej. »

Nie uciekaj z ZUS, bo stracisz

Aktualizacja: 27.11.2009

Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało płacić na ZUS. Opłacają składki za granicą »

Do 6 grudnia spółka musi utworzyć komitet audytu

Aktualizacja: 27.11.2009

Spółki giełdowe i banki muszą do 6 grudnia powołać komitet audytu, który wraz z zarządem będzie odpowiadał za sprawozdania finansowe. »

Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy?

Aktualizacja: 26.11.2009

Powrócił pomysł wprowadzenia przypadającego na 6 stycznia Święta Trzech Króli jako dnia wolnego od pracy. »

Przedsiębiorcy oszukują na utylizacji odpadów

Aktualizacja: 26.11.2009

Zamiast wymaganych przez UE 4 kg elektrośmieci na mieszkańca, zbieramy zaledwie 1,5 kg. Firmy przedstawiają kontrolerom fałszywą dokumentację o ilości przetworzonych odpadów. Za podawanie nieprawdziwych danych o przetworzonym sprzęcie grozi grzywna do 5 tys. zł. »

Konta dla małych firm prawie za darmo

Aktualizacja: 26.11.2009

Małe firmy coraz chętniej korzystają z tanich usług internetowych zaledwie w miesiąc Pekao sprzedało 2 tysiące pakietów Mój Biznes Net, dwukrotnie przekraczając tym samym plany biznesowe dla tego produktu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »