| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Kończą się pieniądze z UE dla małych firm

Aktualizacja: 25.11.2009

Regiony kończą pracę nad harmonogramami konkursów dla firm na 2010 rok. Przyszły rok będzie ostatni, w którym przedsiębiorcy mogą liczyć na duże wsparcie z UE. Od 2007 roku trafiło do firm około 5 mld zł unijnych dotacji. »

Inspekcja łatwiej udowodni pracę na czarno

Aktualizacja: 25.11.2009

Inspektor pracy będzie wiedział, ilu pracowników zgłosiła do ZUS kontrolowana firma. Państwowa Inspekcja Pracy łatwiej wykaże, że pracodawca nielegalnie zatrudnia pracowników. Firmy mogą zostać zobowiązane do wcześniejszego potwierdzenia umów o pracę na piśmie. »

W Polsce podatki utrudniają działalność firm

Aktualizacja: 25.11.2009

Polska staje się coraz mniej przyjazna przedsiębiorcom. W tegorocznym raporcie podatkowym paying taxes zajęliśmy 151 miejsce na 183 ocenianych państw. »

Usługi będą rozliczane przez nabywcę

Aktualizacja: 25.11.2009

Od 2010 roku większość usług będzie opodatkowana w miejscu ich świadczenia, a nie tak jak teraz w miejscu siedziby usługodawcy. »

KPP o wyzwaniach dla polskiej gospodarki na kolejne 20 lat

Aktualizacja: 25.11.2009

Zwiększenie liczby pracujących, uproszczenie prawa, zacieśnienie współpracy naukowców z przedsiębiorcami oraz usprawnianie dialogu społecznego - to wyznania dla polskiej gospodarki na kolejne 20 lat - powiedział w środę prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) Andrzej Malinowski na konferencji z okazji 20-lecia istnienia organizacji. »

Dodatkowe opłaty doliczane do cen energii uderzą w przedsiębiorców

Aktualizacja: 24.11.2009

Od nowego roku do cen energii będą doliczane dodatkowe opłaty. W wyniku tego nastąpi wzrost kosztów prądu, gazu i paliwa, a obciążenie wyższymi kosztami dotknie przede wszystkim w przedsiębiorców. »

Firmy zapłacą składki po nowemu

Aktualizacja: 24.11.2009

Od 1 stycznia 2010 r. stawki składek wypadkowych będą dostosowane do nowej Polskiej Klasyfikacji Działalności. »

500 mln zł na kredyty w regionach

Aktualizacja: 24.11.2009

Nawet 500 mln zł może zostać rozdzielone w pierwszych konkursach w ramach nowej unijnej inicjatywy. Wystartuje ona w I kwartale 2010 r. »

Rząd o wskaźniku przeciętnego wzrostu wynagrodzeń w 2010 r.

Aktualizacja: 24.11.2009

W 2010 roku maksymalny roczny wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, zaliczanego w ciężar kosztów u przedsiębiorców, wyniesie 1,0 proc. - wynika z przyjętego przez rząd rozporządzenia. »

Trzech Króli dniem wolnym od pracy - od 2011 roku

Aktualizacja: 24.11.2009

Na początku grudnia PO złoży w Sejmie projekt ustanawiający 6 stycznia - święto Trzech Króli - dniem wolnym od pracy. PO chce też usunąć z kodeksu pracy przepis, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę. »

Firmy mogą otrzymać 7,2 tys. zł za nauczenie zawodu bezrobotnego

Aktualizacja: 24.11.2009

Pracodawcy nie ubiegają się w urzędach pracy o przyjmowanie na praktyki bezrobotnych w ramach przygotowania zawodowego dorosłych. »

TK: podatnik musi na bieżąco śledzić zmiany w prawie

Aktualizacja: 24.11.2009

Podatnik, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zyskał prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy przez organy skarbowe, ma tylko 30 dni na złożenie wniosku. Prowadząc działalność gospodarczą, powinien on na bieżąco śledzić zmiany w prawie, więc jeśli nie złoży wniosku w terminie, traci prawo do wznowienia postępowania - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. »

Nowe formularze dla przedsiębiorców rejestrujących się w systemie EORI

Aktualizacja: 23.11.2009

Od 24 listopada przedsiębiorcy, na których ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia celnego lub złożenia przywozowej lub wywozowej deklaracji skróconej, będą rejestrować się na nowych formularzach. »

Firmowy upominek świąteczny jest opodatkowany

Aktualizacja: 23.11.2009

Wartość prezentu świątecznego otrzymanego od szefa jest przychodem pracownika. Tylko prezenty sfinansowane z funduszu socjalnego będą zwolnione z PIT do 380 zł. Również prezenty przekazywane kontrahentom powiększą ich przychód. »

Opóźnia się wprowadzenie łatwiejszego rozliczania leasingu

Aktualizacja: 23.11.2009

Przedsiębiorcy będą musieli poczekać na lepszą dla nich formę rozliczania leasingu przy unijnych dotacjach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »