| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Przedsiębiorcy: plan konsolidacji to ramy bez konkretów

Aktualizacja: 22.02.2010

Plan konsolidacji finansów publicznych to dokument zawierający jedynie ogólne ramy, które trzeba wypełnić konkretami - ocenili na konferencji przedstawiciele pracodawców i izb handlowych zrzeszonych w Kongresie Przedsiębiorczości. »

Firmy poszły do sądu po zaległe dotacje

Aktualizacja: 22.02.2010

Pierwsi przedsiębiorcy, zdenerwowani zaległościami w wypłacie dotacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), złożyli pozwy do elektronicznego sądu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Mniej obowiązków w ewidencji dla celów VAT

Aktualizacja: 19.02.2010

Przedsiębiorców czeka uproszczenie zasad aktualizacji danych w systemie ewidencji podatników i ewidencji dla celu VAT. »

Firmę założymy, korzystając z punktów kontaktowych

Aktualizacja: 19.02.2010

Polskie przedsiębiorstwa usługowe, architekci czy radcy prawni będą mogli prowadzić działalność gospodarczą w innym państwie członkowskim. Formalności z założeniem firmy za granicą załatwią w internecie. »

Nie ma odwrotu od e-faktur

Aktualizacja: 19.02.2010

Średnia europejska firma oszczędza dzięki e-fakturom 150 tys. euro rocznie, a przedsiębiorstwo, wystawiające miesięcznie 20 tys. faktur, zyskuje 3 mln euro. »

Dowód zamiast legitymacji

Aktualizacja: 19.02.2010

Ubezpieczeni i płatnicy składek będą mogli załatwić większość spraw w ZUS, korzystając z Platformy Usług Elektronicznych i nowej infolinii. »

Wniesienie firmy bez podatku

Aktualizacja: 19.02.2010

Zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych obejmie zmiany umowy spółki związane z wniesieniem przedsiębiorstwa. »

Płatnik w PIT-11 wykaże zagraniczne dochody

Aktualizacja: 19.02.2010

W poz. 39 informacji PIT-11 za 2009 rok należy wykazać kwoty dochodu podatnika, który został wypłacony przez płatnika i jest zwolniony z podatku w Polsce na podstawie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. »

Organy podatkowe poinformują odwołującego się podatnika o swoim stanowisku

Aktualizacja: 19.02.2010

Organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w ich sprawach - przewiduje uchwalona jednogłośnie w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy Ordynacja podatkowa. »

Szybsza wypłata zaległych pensji

Aktualizacja: 19.02.2010

Pracownicy firm porzuconych przez właścicieli mogą starać się o zaliczkę na poczet zaległych wynagrodzeń. »

Firmy zaliczą do kosztów VAT związany ze sprzedażą premiową

Aktualizacja: 19.02.2010

W piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT i CIT, która ma umożliwić firmom zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu VAT związanego z tzw. sprzedażą premiową. Za przyjęciem noweli głosowało 275 posłów, trzech było przeciw, 145 wstrzymało się od głosu. »

Sejm znowelizował ustawy dotyczące ułatwień podatkowych

Aktualizacja: 19.02.2010

W piątek Sejm przyjął jednogłośnie nowelizacje ustaw dotyczących m.in. ułatwień dla podatników, którzy chcą świadczyć usługi na rzecz dawnych pracodawców, czy podwyższające limit wartości zwolnionych z podatku prezentów. »

Dokumenty z dawnego rejestru handlowego posłużą tylko do rejestracji spółki w KRS

Aktualizacja: 18.02.2010

Uporządkowane zostaną zasady wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego spółek prawa handlowego zarejestrowanych w dawnym rejestrze handlowym w tym spółek zawiązanych przed 1 września 1939 r. »

Bez składek do Funduszu Pracy od przedsiębiorczych matek

Aktualizacja: 18.02.2010

Osoby na urlopie macierzyńskim i wychowawczym, które prowadziły działalność i pracowały na etacie, będą mogły się ubiegać o umorzenie składek na Fundusz Pracy. »

Kierowcom przysługują diety pracownicze

Aktualizacja: 18.02.2010

Podatnikowi zatrudnionemu na stanowisku kierowcy oraz przedsiębiorcy świadczącemu usługi transportowe przysługują diety za czas podróży służbowych tak jak pracownikowi. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kosior

Prawnik, absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »