| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polacy nie doceniają przedsiębiorców

Aktualizacja: 16.06.2010

Polacy darzą niechęcią rodzimych przedsiębiorców. Właścicieli firm uważają za wyzyskiwaczy żyjących z cudzej pracy. »

25 proc. firm planuje wzrost zatrudnienia, 7 proc. chce zwalniać

Aktualizacja: 14.06.2010

25 proc. firm planuje wzrost zatrudnienia w najbliższym półroczu, a 7 proc. - zwolnienia. 63 proc. nie zmieni liczby pracowników - wynika z przedstawionego w poniedziałek badania firmy Randstad i TNS OBOP. Płace chce podwyższać 16 proc., a 2 proc. planuje obniżki. »

Firmy mogą ubiegać się o pożyczki na inwestycje energetyczne

Aktualizacja: 16.06.2010

Małe i średnie firmy mogą ubiegać się w Agencji Rozwoju Przemysłu o pożyczki na inwestycje energetyczne - poinformowała ARP. Przedsiębiorcy mogą liczyć maksymalnie na 300 tys. zł. »

Nowe wzory wniosków do REGON

Aktualizacja: 15.06.2010

Od 18 czerwca 2010 r. będą obowiązywać nowe wzory wniosków o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej lub o zmianę cech objętych wpisem (RG-1) i o skreślenie podmiotu z krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (RG-2). »

Ministerstwo Gospodarki uruchamia nowy portal internetowy

Aktualizacja: 14.06.2010

O tym, co dzieje się w polskiej gospodarce z perspektywy resortu, będzie można się dowiedzieć nie tylko po polsku, ale w sześciu innych językach. Umożliwi to nowy portal internetowy Ministerstwa Gospodarki. Jego rozwiązania opierają się na systemie, jaki funkcjonuje na stronie Białego Domu. »

Haracz dla fiskusa za pakiet medyczny

Aktualizacja: 17.06.2010

Nawet dwa miliony osób mogą dopłacić do fundowanego przez firmę lekarza, informuje "Rzeczpospolita". Według tej gazety za 40-złotowy abonament zdrowotny, płacony przez firmę, pracownik może teraz zapłacić do 900 zł zaległego podatku. »

Firma musi zapewnić napoje podczas upałów

Aktualizacja: 14.06.2010

W czasie upałów firma musi zapewnić swoim pracownikom napoje chłodzące. Niedopełnienie tego obowiązku może narazić pracodawcę na karę grzywny. »

Nowa podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia zdrowotne

Aktualizacja: 14.06.2010

W lipcu i sierpniu podstawa wymiaru składek na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, m.in. osób wykonujących wolne zawody oraz prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, wyniesie maksymalnie 8290 zł 98 gr - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. »

100 tys. zł pożyczki dla firmy dotkniętej powodzią?

Aktualizacja: 14.06.2010

Związek Rzemiosła Polskiego postuluje podwyższenie do 100 tys. zł kwoty możliwej pożyczki, jaka będzie udzielana przedsiębiorcy, którego firma ucierpiała w powodzi. »

Lewiatan o skutkach kryzysu i perspektywach rozwoju firm

Aktualizacja: 10.06.2010

Z kryzysem najlepiej poradziły sobie firmy obsługujące nieruchomości, energetyczne, zajmujące się ochroną środowiska, łącznością, opieką zdrowotną, i to one mają najlepsze perspektywy rozwoju - wynika z raportu przedstawionego przez PKPP Lewiatan. »

UE chce zakazać nam handlu w niedzielę

Aktualizacja: 15.06.2010

To Unia Europejska, a nie polski rząd, może zdecydować o tym, czy dozwolony będzie handel w niedzielę - akcentuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Polacy chcą pracować na własnym

Aktualizacja: 15.06.2010

Kariera, choćby ryzykowna, a nie bezpieczeństwo. Polacy bardziej niż stara Europa upatrują swoją przyszłość we własnej firmie i samorozwoju zamiast w dużej korporacji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wyniki Eurobarometru "Przedsiębiorczość w Europie i poza nią". »

NIP będzie wpisywany do rejestru przedsiębiorców z urzędu

Aktualizacja: 10.06.2010

Numer NIP będzie wpisywany do rejestru przedsiębiorców z urzędu i bezpłatnie po uzyskaniu przez sąd rejestrowy, bezpośrednio z urzędu skarbowego, informacji o jego nadaniu właścicielowi firmy. »

Nowe przepisy w sprawie podnoszenia kwalifikacji pracowników

Aktualizacja: 14.06.2010

Przyznanie pracownikom podnoszącym kwalifikacje prawa do urlopu szkoleniowego z zachowaniem wynagrodzenia, to jeden z przepisów ustawy nowelizującej Kodeks pracy i ustawę o PIT. W ubiegłym tygodniu podpisał ją p.o. prezydenta Bronisław Komorowski. »

Za niezapłaconą komórkę do rejestru dłużników

Aktualizacja: 14.06.2010

Od dziś do biur informacji gospodarczych swoich dłużników mogą zgłaszać nie tylko przedsiębiorcy, ale także szpitale, stowarzyszenia, gminy, a nawet prywatne osoby - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK