| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wyższy VAT może objąć część usług świadczonych w 2010 r.

Aktualizacja: 20.09.2010

Jeżeli projekt nowelizacji ustawy o VAT nie zostanie zmieniony, wyższą stawkę trzeba będzie zapłacić za niektóre usługi, np. komunalne, czy telekomunikacyjne, świadczone jeszcze w tym roku, czyli przed planowaną podwyżką - ostrzegają eksperci. »

MF o składkach zdrowotnych dla bezrobotnych

Aktualizacja: 20.09.2010

Składki zdrowotne dla bezrobotnych, którzy nie mają prawa do zasiłku będą obliczane na podstawie kwoty tego zasiłku w wysokości 582,70 zł - zakłada opublikowany przez resort finansów projekt ustawy okołobudżetowej na 2011 r. »

UOKiK może nie wydać zgody na koncentrację przedsiębiorców

Aktualizacja: 14.09.2010

W przypadku, gdy połączenie firm grozi istotnym zakłóceniem konkurencji na rynku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może sprzeciwić się koncentracji przedsiębiorców. »

Przedsiębiorcy chcą pozwać ZUS do sądu

Aktualizacja: 20.09.2010

Pozew zbiorowy przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych postanowiło złożyć do sądu siedemnaścioro małopolskich przedsiębiorców - informuje "Dziennik Polski". »

Importerzy cło płacą w Niemczech

Aktualizacja: 20.09.2010

Niektórzy polscy importerzy, przez skomplikowane procedury i nadmierny fiskalizm w kraju, wolą swoje towary odprawiać w Niemczech - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Budżet państwa traci z tego tytułu rocznie setki miliony złotych. Np. Izba Celna w Szczecinie szacuje straty na ok. 20 mln zł rocznie. »

ARiMR rozpatruje wnioski o dotacje do przetwórstwa

Aktualizacja: 16.09.2010

ARiMR w ciągu trzech miesięcy rozpatrzy wnioski od przedsiębiorców ubiegających się o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie - powiedział prezes Agencji Tomasz Kołodziej. Wnioski opiewają na ponad trzykrotnie więcej pieniędzy niż wynosi tegoroczna pula. »

Zamiast dotacji pożyczki i poręczenia

Aktualizacja: 20.09.2010

W następnym budżecie UE polski rząd chce zastąpić dotacje dla firm preferencyjnymi pożyczkami i poręczeniami - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza". »

13 tys. mandatów za nierejestrowanie sprzedaży na kasach fiskalnych

Aktualizacja: 17.09.2010

W ramach prowadzonej latem w kurortach akcji "Weź paragon" kontrolerzy skarbowi wystawili ok. 13 tys. mandatów na kwotę 3,2 mln zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Płatności w terminie 30 dni

Aktualizacja: 14.09.2010

By uniknąć opóźnień płatności zagrażających płynności finansowej przedsiębiorstw, maksymalny termin regulowania wierzytelności w Unii Europejskiej będzie wynosił 30 dni - stanowi nowa unijna dyrektywa, uzgodniona przez eurodeputowanych i kraje członkowskie. »

Na zmianie skali podatkowej zyskali najlepiej zarabiający

Aktualizacja: 14.09.2010

Na zmianie skali podatkowej w 2009 r. najbardziej skorzystały osoby lepiej zarabiające. Do budżetu, mimo wyższych dochodów podatników, wpłynęło o 5,5 mld zł mniej z tytułu PIT za 2009 r. niż w rozliczeniu za 2008 r. - oceniają eksperci firmy Deloitte. »

Trwają prace nad usuwaniem barier w prowadzeniu firmy

Aktualizacja: 13.09.2010

Ministerstwo Gospodarki w październiku przedstawi projekt mający na celu uproszczenie przepisów i ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. »

RPO apeluje o zmianę przepisów w sprawie zwrotu kosztów podróży służbowych

Aktualizacja: 14.09.2010

Na podstawie obowiązujących przepisów nie można zwrócić kosztów podróży służbowych, jeżeli pracownik nie ma biletów czy rachunków. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do minister pracy o nowelizację regulujących to przepisów rozporządzenia z 1992 roku. »

Rząd za 15-proc. minimalną podstawową stawką VAT w UE

Aktualizacja: 15.09.2010

Rząd opowiada się za przedłużeniem obowiązywania w UE minimalnej podstawowej stawki VAT na poziomie 15 proc. - poinformował w Senacie wiceminister finansów Maciej Grabowski. Stanowisko rządu poparła senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych. »

Wspieranie działalności innowacyjnej do zmiany

Aktualizacja: 10.09.2010

Dotychczasowe zasady wypłaty dofinansowania spowodowały obniżenie zainteresowania przedsiębiorców kredytem technologicznym. Dlatego Ministerstwo Gospodarki proponuje zmiany w zakresie wspierania innowacyjnych przedsiębiorstw. »

Elektronizacja procesów kadrowych zwiększy satysfakcję z pracy

Aktualizacja: 09.09.2010

Wdrożenie systemu IT do zarządzania kadrami to wymierne korzyści nie tylko dla pracodawcy czy działów kadr, ale także dla wszystkich pracowników objętych systemem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK