| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Biuro dla firmy za pomysł na biznes

Aktualizacja: 08.10.2010

W zamian za dobry pomysł na biznes, przedstawiony w czasie dwóch minut, można zdobyć bezpłatne biuro na rok - ogłasza "Dziennik Polski". »

Będą kontrole w supermarketach

Aktualizacja: 08.10.2010

Minister pracy Jolanta Fedak chce, by główny inspektor pracy przeprowadził kontrolę w supermarketach. Chce sprawdzić, czy w placówkach tych nie jest łamane prawo pracy. »

Prawo i urzędnicy przeszkodą dla 41 proc. firm budowlanych

Aktualizacja: 04.10.2010

41 proc. firm budowlanych uważa, że działalność na rynku najbardziej utrudniają im obowiązujące przepisy prawne i urzędnicy; 29 proc. wskazuje na dużą konkurencję, a 9 proc. na trudny dostęp do kredytów - wynika z badania firmy analitycznej PMR. »

W tym roku zbankrutowało 500 firm

Aktualizacja: 05.10.2010

W 3 kwartałach 2010 roku sądy ogłosiły upadłość 500 polskich firm. To liczba porównywalna jest do tej, którą zanotowano w ubiegłym roku w tym samym czasie. Sytuacja w gospodarce się ustabilizowała, a wypłacalność firm przestała się z pogarszać - wynika z badania Coface. »

Wynagrodzenie minimalne w 2011 r. wyniesie 1386 zł

Aktualizacja: 06.10.2010

Płaca minimalna w przyszłym roku wyniesie 1386 zł - poinformował premier Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Według Solidarność i OPZZ decyzja rządu jest "podeptaniem" dialogu społecznego. »

Będą ograniczenia w odliczaniu VAT od aut z kratką

Aktualizacja: 04.10.2010

Od 2011 r. przedsiębiorcy nie odliczą pełnego VAT od aut z kratką i kupowanego do nich paliwa. »

1852 wnioski na dofinansowanie e-biznesu

Aktualizacja: 01.10.2010

Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie e-biznesu z funduszy europejskich złożyli 1852 wnioski - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkurs trwał dwa miesiące, a wnioski przyjmowano przez internet. »

Zapłata podatku od innowacyjnego pomysłu odroczona na 5 lat

Aktualizacja: 06.10.2010

Podatek od dobrego pomysłu na firmę zaboli mniej - zapewnia "Dziennik Gazeta Prawna". Jego zapłata będzie odroczona na pięć lat. »

Za nielegalne zatrudnianie grozi kara

Aktualizacja: 01.10.2010

Polacy najczęściej świadczą pracę na podstawie umowy o pracę. Popularne są także umowy zlecenia. Jednak nadal mnóstwo osób pracuje bez żadnej umowy w tzw. szarej strefie. Nie odstrasza ich nawet groźba kary. »

Przepis polskiej ustawy o VAT jest niezgodny z dyrektywą UE

Aktualizacja: 01.10.2010

Przepis ustawy o VAT, który pozbawia polskie firmy możliwości odliczenia podatku, w sytuacji gdy nabyły one usługę od przedsiębiorcy działającego w tzw. raju podatkowym, jest niezgodny z prawem UE - uznał Europejski Trybunał Sprawiedliwości. MF zapowiada zmianę przepisu. »

Bony towarowe bez podatku?

Aktualizacja: 30.09.2010

Pracodawcy zaczynają powoli myśleć o świątecznych prezentach dla swoich pracowników, m.in. w postaci bonów towarowych. Obecnie jednak od takich upominków należy odprowadzić podatek dochodowy w pełnej wysokości. »

NIK: brakuje kontroli e-handlu, budżet traci ogromne kwoty

Aktualizacja: 30.09.2010

Na szarej strefie w handlu i usługach w internecie skarb państwa traci ogromne kwoty. Fiskusowi brakuje sprzętu do kontroli e-handlu i oparcia w przepisach - wynika z raportu NIK przesłanego do Sejmu. MF odpiera zarzuty Izby tłumacząc, że są one już nieaktualne. »

Kongres Przedsiębiorczości: sytuacji finansów nie poprawi podwyżka VAT

Aktualizacja: 01.10.2010

Sytuację finansów publicznych w Polsce można poprawić poprzez ograniczenie wydatków i ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej, a nie tylko przez podnoszenie podatków - mówili na konferencji prasowej przedstawiciele Kongresu Przedsiębiorczości. »

Będzie można szybciej założyć firmę

Aktualizacja: 28.09.2010

Działalność gospodarczą będzie można rozpocząć już po złożeniu wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej bądź Krajowego Rejestru Sądowego. »

PARP: dwie nowe usługi dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 27.09.2010

Pomoc w obniżeniu kosztów działalności firmy i doradztwo przy prowadzeniu proekologicznej działalności gospodarczej - to dwie nowe usługi, które wprowadza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Mają one być szerzej dostępne w pierwszym kwartale 2011 r. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Effect

Kancelaria Effect z Krakowa zajmuje się dochodzeniem odszkodowań komunikacyjnych i powypadkowych na terenie całego kraju

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK