| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Umowy zlecenia wciąż popularne

Aktualizacja: 26.07.2010

Firmy ciągle wolą zatrudniać młodych na umowę - relacjonuje "Metro". »

Przedsiębiorcy będą składać zgłoszenia INTRASTAT elektronicznie

Aktualizacja: 20.07.2010

W przyszłym roku przedsiębiorcy będą składać zgłoszenia INTRASTAT tylko drogą elektroniczną. To przełoży się na bardziej efektywne działanie administracji celnej oraz szybszą obsługę podmiotów. »

Sejmowa komisja za świętem Trzech Króli wolnym od pracy

Aktualizacja: 22.07.2010

Za ustanowieniem Święta Trzech Króli jako dnia wolnego od pracy opowiedziała się sejmowa komisja Przyjazne Państwo. Komisja rekomenduje Sejmowi przyjęcie projektu nowelizacji ustawy o dniach wolnych od pracy. »

Firmy będą miały łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych

Aktualizacja: 22.07.2010

Przedsiębiorcy będą mieli łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych - przewiduje rozporządzenie MSWiA, które zacznie obowiązywać od piątku 23 lipca. Chodzi o informacje o dużych ujęciach wód, które zaopatrują wodociągi miejskie i gminne w wodę pitną. »

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 23.07.2010

Sejm przyjął w czwartek większość poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, która dostosowuje polskie przepisy do regulacji unijnych. »

Firmy mogą się bronić przed pozwami zbiorowymi

Aktualizacja: 19.07.2010

Firmy nie powinny lekceważyć pozwów zbiorowych, ale mają skuteczne narzędzia żeby się przed nimi bronić. »

MG popiera legalność faktur wysyłanych mailem

Aktualizacja: 21.07.2010

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak poparł postulat przedsiębiorców o dopuszczenie do obrotu gospodarczego faktur VAT, drukowanych po otrzymaniu drogą elektroniczną, nie będących e-fakturą z podpisem elektronicznym. »

Resort gospodarki podsumowuje prace nad reformą regulacji

Aktualizacja: 19.07.2010

Głównymi czynnikami hamującymi rozwój przedsiębiorczości w Polsce jest biurokracja i skomplikowane prawo. Dlatego Ministerstwo Gospodarki realizuje reformę prawa gospodarczego, której zadaniem jest uproszczenie przepisów i redukcja barier w prowadzeniu działalności. »

Zmiany w uldze na nowe technologie

Aktualizacja: 19.07.2010

Od 1 października 2010 r. będzie obowiązywać nowa definicja nowych technologii dla celów odliczeń od podatku dochodowego od osób prawnych. »

Przedsiębiorcy chcą legalnie wysyłać faktury e-mailem

Aktualizacja: 16.07.2010

Przedsiębiorcy chcą korzystać z faktur w formie elektronicznej oraz faktur przesyłanych mailem bez potrzeby stosowania podpisu elektronicznego lub systemu elektronicznej wymiany danych (EDI). »

Podatnicy VAT mogą nadal stosować „stare” wzory deklaracji VAT

Aktualizacja: 14.07.2010

Minister Finansów zadecydował, że podatnicy mogą nadal składać „stare” deklaracje VAT. Ostatecznym terminem upływu ważności tych deklaracji jest ostatni okres rozliczeniowy 2010 r.  »

Trudne warunki do spełnienia dla przedsiębiorców inwestujących w SSE

Aktualizacja: 14.07.2010

Przedsiębiorcy skarżą się, że w obecnej sytuacji rynkowej najtrudniejszym dla nich warunkiem do spełnienia staje się obowiązek minimalnego poziomu zatrudnienia, określonego w zezwoleniu na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. »

Firmy będą mogły ubiegać się o pomoc na restrukturyzację lub modernizację

Aktualizacja: 13.07.2010

Od 1 do 14 września przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. Resort skarbu przewidział na ten cel 100 mln zł z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców - poinformowało biuro prasowe MSP. »

Można już składać pozwy zbiorowe

Aktualizacja: 20.07.2010

W poniedziałek weszły w życie przepisy o pozwach zbiorowych. Prawnicy będą organizować grupy występujące z roszczeniami przeciw firmom - oceniają eksperci z kancelarii CMS Cameron McKenna. Przedsiębiorcy ostrzegają przed bankructwami, zwłaszcza mniejszych firm. »

Nie tylko pracodawca odpowiada za mobbing w firmie?

Aktualizacja: 13.07.2010

Z autonomicznego porozumienia partnerów europejskich z 26 kwietnia 2007 r. dotyczącego nękania i przemocy w pracy wynika, że jest to wspólny problem pracodawcy i przedstawicieli pracowników, którzy powinni poczuwać się do odpowiedzialności. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PB Online

Serwis badań internetowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »