| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych

Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych

Debata pt. „Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych" została zorganizowana w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Rodzina i przedsiębiorczość to strategicznie ważne zagadnienia mojej prezydentury - mówił Bronisław Komorowski podkreślając znaczenie debaty o „Społecznym i gospodarczym znaczeniu firm rodzinnych". Wskazywał na szczególną troskę dotyczącą firm rodzinnych, które w polskich warunkach stanowią przede wszystkim mały biznes. - Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że wracamy do dobrych tradycji, kiedy to istniały w Polsce wielkie firmy rodzinne, które wyznaczają do dzisiejszego dnia kierunek naszych marzeń o polskiej przedsiębiorczości, stabilności firm i osiągnięciach w każdym obszarze" - mówił.

Debata pt. „Społeczne i gospodarcze znaczenie firm rodzinnych" została zorganizowana w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

- Wierzę, że dla sukcesu gospodarczego niezbędna jest motywacja. Tą motywacją w działalności biznesowej są pieniądze. Ale pieniądze mogą i powinny być częścią tej motywacji. Motywacja powinna być o wiele dalej idąca, szukanie bezpieczeństwa własnego, własnej rodziny, bezpieczeństwa rodzin pracowników. To jest kwestia aspiracji i ambicji do tego, aby prowadząc firmę jednocześnie dostrzegać, że pieniądze nie są wszystkim – mówił Bronisław Komorowski. 

Prezydent wskazywał, że około milion firm można zakwalifikować jako firmy rodzinne. – One mają one swój ogromny udział w PKB, w liczbie oferowanych miejsc pracy, w sukcesie gospodarczym Polski - podkreślał.

Bronisław Komorowski zaznaczył, że ważne są warunki funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, z punktu widzenia ich rodzinności i rozwoju.

- Jest potrzeba dalszego reformowania ładu gospodarczego pod kątem małych i średnich przedsiębiorstw – ocenił. W jego opinii, chodzi m.in. o zmiany w systemie podatkowym i Kodeksie Pracy.

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że Kancelaria Prezydenta podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy funkcjonowania małych i średnich przedsiębiorstw, którymi w ogromnej mierze są firmy rodzinne. Wskazał m.in. na zgłoszony do Sejmu projekt zmian w ustawie o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, a także rekomendacje zawarte w Zielonej Księdze dotyczącej systemu stanowienia prawa w Polsce.

Opinia Kancelarii Prezydenta w sprawie OFE

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK