| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Brak obowiązku przechowywania numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego

Brak obowiązku przechowywania numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego

Zgodnie z nowelizacją ustawy o Monitorze Sądowym i Gospodarczym zniesiony został obowiązek przechowywania przez przedsiębiorców numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego. Nowelizacja została już podpisana przez Prezydenta.

Nowelizacja zawiera regulacje oddziałujące na przedsiębiorców wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego.

Ustawa m.in. uchyla nałożony na przedsiębiorcę obowiązek przechowywania w lokalu swojej siedziby numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego, w których opublikowane są ogłoszenia i obwieszczenia dotyczące tego przedsiębiorcy. Zdaniem projektodawcy obowiązek ten nie znajduje uzasadnienia wobec zmiany sposobu rozpowszechniania Monitora, zapewniającej powszechny i nieskomplikowany dostęp on-line do treści ogłoszeń zamieszczonych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zniesienie obowiązku przechowywania przez przedsiębiorców numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego,  w których są opublikowane ogłoszenia ich dotyczące, będzie faktycznie obejmowało wszystkie (w tym również archiwalne) wydane numery tego dziennika urzędowego.

Ustawodawca utrzymał w mocy rozporządzenie wydane na podstawie art. 1 ust. 7 ustawy z dnia 22 grudnia1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego  w brzmieniu dotychczasowym, nie dłużej niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy – nowelizacja dodaje wytyczne do aktualnie obowiązującego upoważnienia ustawowego (treść art. 1 ust. 7 dostosowano do wymagań art. 92 ust. 1 Konstytucji).

Zmiana ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o europejskim ugrupowaniu współpracy terytorialnej (Dz. U. Nr 218, poz. 1390 oraz z 2011 r. Nr 232, poz. 1378) zmierza do tego, aby konwencja i statut ugrupowania oraz ich zmiany podlegały ogłoszeniu w Monitorze nieodpłatnie.

Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

23 % VAT do końca 2016 roku

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Młodszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK