| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Brak obowiązku przechowywania numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego

Brak obowiązku przechowywania numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego

Zgodnie z nowelizacją ustawy o Monitorze Sądowym i Gospodarczym zniesiony został obowiązek przechowywania przez przedsiębiorców numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego. Nowelizacja została już podpisana przez Prezydenta.

Nowelizacja zawiera regulacje oddziałujące na przedsiębiorców wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego.

Ustawa m.in. uchyla nałożony na przedsiębiorcę obowiązek przechowywania w lokalu swojej siedziby numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego, w których opublikowane są ogłoszenia i obwieszczenia dotyczące tego przedsiębiorcy. Zdaniem projektodawcy obowiązek ten nie znajduje uzasadnienia wobec zmiany sposobu rozpowszechniania Monitora, zapewniającej powszechny i nieskomplikowany dostęp on-line do treści ogłoszeń zamieszczonych w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zniesienie obowiązku przechowywania przez przedsiębiorców numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego,  w których są opublikowane ogłoszenia ich dotyczące, będzie faktycznie obejmowało wszystkie (w tym również archiwalne) wydane numery tego dziennika urzędowego.

Ustawodawca utrzymał w mocy rozporządzenie wydane na podstawie art. 1 ust. 7 ustawy z dnia 22 grudnia1995 r. o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego  w brzmieniu dotychczasowym, nie dłużej niż przez 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy – nowelizacja dodaje wytyczne do aktualnie obowiązującego upoważnienia ustawowego (treść art. 1 ust. 7 dostosowano do wymagań art. 92 ust. 1 Konstytucji).

Zmiana ustawy z dnia 7 listopada 2008 r. o europejskim ugrupowaniu współpracy terytorialnej (Dz. U. Nr 218, poz. 1390 oraz z 2011 r. Nr 232, poz. 1378) zmierza do tego, aby konwencja i statut ugrupowania oraz ich zmiany podlegały ogłoszeniu w Monitorze nieodpłatnie.

Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

23 % VAT do końca 2016 roku

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Chołub

Kancelaria Adwokacka Aleksandra Chołub

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK