| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firma Przyjazna Rodzicom - konkurs

Firma Przyjazna Rodzicom - konkurs

„Firma Przyjazna Rodzicom”– ogólnopolski konkurs dla przedsiębiorców organizowany jest w ramach projektu „rodzina-i-kariera.infor.pl” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet I. Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie. 1.5. Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Powalcz o tytuł Firmy Przyjaznej Rodzicom i wygraj cenne nagrody


Już od 1 stycznia 2014 r. wszyscy pracodawcy będący przedsiębiorcami mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Firma Przyjazna Rodzicom” i wygrać sprzęt biurowy wysokiej klasy. Nagrodzone zostaną te firmy, które w najlepszy sposób pomagają swoim pracownikom łączyć rodzicielstwo z pracą zawodową.

W konkursie mogą brać udział wszyscy pracodawcy, niezależnie od formy prowadzenia działalności. Zgłoszenia będą mogli nadsyłać pracodawcy, którzy uważają, że stosują w swoich firmach rozwiązania przyjazne rodzicielstwu, jak też pracownicy, którzy uważają, że ich pracodawcy stwarzają  w pracy warunki przyjazne dla rodziców.

Jury będzie oceniało zgłoszenia w 4 kategoriach: mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, średnich przedsiębiorstw i dużych przedsiębiorstw, zapewniając tym samym równe szanse wszystkim uczestnikom, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa.

Konkurs rozpocznie się w styczniu 2014 r. i będzie miał 2 etapy - wojewódzki i ogólnopolski.

Laureaci eliminacji wojewódzkich otrzymają dyplomy i tytuły Firmy Przyjaznej Rodzicom w eliminacjach wojewódzkich, oznaczającą jednocześnie nominację do Konkursu Ogólnopolskiego oraz zaproszenie na Galę Finałową w Warszawie.

W eliminacjach ogólnopolskich zostaną przyznane 4 nagrody, po jednej w każdej kategorii przedsiębiorstwa. Każdy laureat otrzymają statuetkę i tytuł „Firmy Przyjaznej Rodzicom” oraz sprzęt biurowy o wartości do 3000 zł brutto.

Gran Prix konkursu - statuetkę oraz sprzęt biurowy o wartości do 10 000 zł otrzyma firma, która wyróżni się w sposób szczególny w działaniach na rzecz rodziny wśród laureatów konkursu.

Organizatorem konkursu jest Next.pl Sp. z o.o. oraz Lechaa Consulting Sp. z o.o. realizujący w partnerstwie projekt „rodzina-i-kariera.infor.pl”.

Na stronie tego portalu na początku 2014 roku szukać należy wszelkich informacji, a w szczególności regulaminu i formularza zgłoszeniowego.

Weź udział w konkursie!

Nagrody

Formularz dla firmy

Formularz dla pracownika

Zobacz regulamin konkursu!


Co zrobić, by wygrać?


Konkurs „Firma Przyjazna Rodzicom” ma na celu premiowanie rozwiązań w miejscu pracy, które umożliwiają obojgu rodzicom łączenie sfery prywatnej i rodzinnej z życiem zawodowym.

W konkursie premiowane będą wszelkie dodatkowe rozwiązania przyjazne rodzinie, wychodzące poza obowiązki pracodawcy wynikające z przepisów prawa.

Pracodawcy będą mogli zaprezentować rozwiązania przyjazne rodzinie, które stosują w swoich firmach, ułatwiające młodym mamom powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka, rozwiązania ułatwiające godzenie roli rodzica i pracownika.

Celem konkursu jest również zmiana stereotypów dotyczących zatrudniania młodych kobiet i młodych matek. 

Z pewnością warto pochwalić się na ogólnopolskim forum wprowadzonymi w swojej firmie rozwiązaniami sprzyjającymi rodzicom

Takimi rozwiązaniami mogą być między innymi:

- Opieka medyczna kobiet w ciąży i dzieci,

- Benefity z okazji narodzin dziecka (wyprawka, dodatkowy płatny urlop dla rodzica etc.)

- Pokój dla karmiących matek,

- Pokój do pracy dla matek z dziećmi,

- Przedszkola, żłobki, klubiki przyzakładowe dla małych dzieci,

- Dodatkowa ochrona matek przed zwolnieniem,

- Utrzymywanie więzi z rodzicami w czasie urlopu macierzyńskiego i wychowawczego,

- Warsztaty, szkolenia dla rodziców,

- Karta na zajęcia sportowo-rekreacyjne dla rodziców i dzieci

- Dofinansowanie do wyjazdów/ferie rodzinne

- Pierwszeństwo rodziców przy planowaniu urlopów wypoczynkowych

Organizatorzy są przekonani, że wygranymi Konkursu „Firma Przyjazna Rodzicom” będą wszyscy jego uczestnicy - nie tylko ci, którzy zdobędą statuetki i nagrody.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wprowadzą w swoich firmach ułatwienia dla pracowników, będących rodzicami mogą liczyć na bardzo cenne nagrody - wdzięczność i satysfakcję swojej załogi. To z reguły pozytywnie i wymiernie wpływa na wydajność ich pracy.

Jeżeli jesteś pracodawcą i uważasz, że stwarzasz w swojej firmie przyjazne warunki pracy dla młodych rodzin - zgłoś się do udziału w konkursie.

Jeżeli pracujesz w firmie, która ułatwia młodym rodzicom godzenie roli rodzica i pracownika -  zgłoś swoją firmę. 

Zgłoszenia można nadsyłać już od 1 stycznia 2014r. 

Weź udział w konkursie!

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Ostrowska

ekspert Instytutu Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK