| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Duża liczba ofert pracy nie wpływa na spadek bezrobocia

Duża liczba ofert pracy nie wpływa na spadek bezrobocia

Liczba ofet pracy publikowanych w internecie wzrasta, ale bezrobocie raczej nie spada. W niektórych zawodach szanse zdobycia zatrudnienia zwiększyły się.

Równocześnie jednak mniejsza jest liczba wakatów przeznaczona dla poszukujących pracy w wielu innych profesjach - wynika z opublikowanego dziś Barometru Rynku Pracy. Jego autorami są Instytut Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.


W marcu liczba publikowanych w internecie ofert pracy wzrosła we wszystkich województwach.


Najwięcej ofert pracy przybyło dla osób o kwalifikacjach niższych w produkcji i sprzedaży. Jest to powiązane z tym, że mimo przedłużającej się zimy, przedsiębiorstwa przygotowują się do już do sezonu wiosenno-letniego - zaznaczają autorzy badania. Wzrasta również zapotrzebowanie na pracowników fizycznych oraz budowlańców z niższym wykształceniem. Tak będzie najprawdopodobniej w przyszłych miesiącach ze względu na nadchodzący sezon, sprzyjający budownictwu. 


Zobacz: Weksel pracowniczy - zabezpieczenie roszczeń pracodawcy


Obecnie największe szanse na znalezienie pracy mają absolwenci szkół wyższych. Szczególnie cenieni są informatycy, inżynierowie oraz osoby zajmujące się prowadzeniem badań i analiz. Mniejsza liczba wakatów czeka na ekonomistów i finansistów, a także na absolwentów marketingu i zarządzania.


Jak wynika z opublikowanych ostanio przez resort pracy szacunków bezrobocie w marcu spadło w marcu do 14,3 z 14,4 w lutym.

 
Zobacz: VAT 2014 od samochodów osobowych - zmiany w odliczeniach

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Godlewska

Prawnik, aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »