| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Tworzenie sieci szerokopasmowej

Tworzenie sieci szerokopasmowej

Zostały określone reguły udzielania pomocy finansowej w ramach Działania II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Wsparcie będzie udzielane w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego, przeznaczonego na pokrycie części wydatków kwalifikowalnych na tworzenie i umożliwienie dostępu do sieci szerokopasmowej Polski Wschodniej. Otrzymać je będą mogły jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki lub przedsiębiorcy


Pomoc beneficjent będzie musiał przeznaczyć na pokrycie kosztów: budowy i innych robót budowlanych oraz nabycia lub wytworzenia środków trwałych, w tym infrastruktury telekomunikacyjnej, sprzętu i wyposażenia, w zakresie regionalnej telekomunikacyjnej sieci szkieletowej, w celu zapewnienia możliwości korzystania z usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu; opracowania i organizacji szkoleń dla osób nieposiadających umiejętności korzystania z technologii komputerowych i niemających dostępu do Internetu w Polsce Wschodniej. 


Zobacz: Termin składania sprawozdań finansowych do PFRON za 2012 r.


Wielkość wsparcia wyniesie do 95% wydatków kwalifikowalnych, przy czym pomoc zostanie udzielona pod warunkiem, że projekt nie zostanie poddany zasadniczej modyfikacji co najmniej przez pięć lat od zakończenia jego realizacji. Tryb udzielania wsparcia określono szczegółowo w rozdziale 3 aktu. 

Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 21 marca 2013 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na tworzenie i umożliwienie dostępu do sieci szerokopasmowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (Dz. U. 2013 poz. 423) opublikowano 3 kwietnia br. Wejdzie w życie 18 kwietnia br.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM! 


Tego samego dnia zacznie obowiązywać rozporządzenie MRR z dnia 21 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (Dz. U. 2013 poz. 422). Nowelą wykreślono ze zmienianego rozporządzenia przepisy dotyczące przyznawania wsparcia na sieć szerokopasmową Polski Wschodniej.

 
Zobacz: Za zmiany w OFE zapłacą nasze dzieci

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Żaneta Urawska

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK