| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pieniądze dla firm na szkolenia pracowników

Pieniądze dla firm na szkolenia pracowników

Około 50 firm z regionu kujawsko-pomorskiego skorzysta ze wsparcia na podnoszenie kwalifikacji i szkolenia swoich pracowników. Samorząd wojewódzki przekazał już na ten cel ok. 28 mln zł z funduszy unijnych.

"Inwestycje w kadry to korzyści dla zatrudnionych i pracodawców. Dobrze wyszkoleni, kompetentni pracownicy są ważnym czynnikiem rozwoju firm" - podkreślił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

W rozstrzygniętym przez zarząd województwa konkursie dotyczącym wspierania rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla przedsiębiorstw firmy mogły ubiegać się o środki na organizację szkoleń dla kadr zarządzających i pracowników. Pieniądze można było przeznaczyć m.in. na szkolenia w dziedzinie zarządzania, identyfikacji potrzeb, podnoszenia kwalifikacji pracowników, organizacji pracy czy też wdrażania przyjaznych środowisku technologii produkcyjnych oraz wykorzystania nowoczesnych technologii.

"Jest to największy jak do tej pory konkurs na wsparcie dla przedsiębiorców. Dofinansowanie trafiło na realizację prawie pół setki projektów ukierunkowanych na potrzeby konkretnych firm, a łączna suma wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to 28,3 mln zł" - zaznaczył marszałek.

W poniedziałek podpisano siedem umów z beneficjentami. Wsparcie otrzymają między innymi takie firmy jak Vinpol, który przeszkoli 82 pracowników z umiejętności radzenia sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej czy motywacji; Bastion zorganizuje szkolenia z obsługi klienta, sprzedaży i negocjacji oraz zarządzania, Kaplast przeszkoli swoich pracowników z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych, a PHU Polmozbyt Toruń - z profesjonalnej obsługi klienta oraz księgowości.

Do tej pory w ramach konkursu na szkolenia podpisano 28 umów. We wszystkich konkursach dotyczących wsparcia dla pracowników przedsiębiorstw w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki podpisano do tej pory w Kujawsko-pomorskiem 293 umowy; łączna kwota dofinansowania przekracza 135 mln zł.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK