| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy, których obroty spadły o 15 proc. skorzystają z pomocy

Aktualizacja: 21.10.2010

Firmy, których obroty spadły o 15 proc. w wyniku kryzysu lub powodzi, będą mogły skorzystać z pakietów pomocowych - zakłada przyjęta przez Senat poprawka do noweli ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. »

Przepisy dotyczące odsetek za zwłokę nie naruszają praw podatników

Aktualizacja: 21.10.2010

Przepisy w zakresie naliczania odsetek od zaległości podatkowych w przypadku kontroli są jednakowe dla wszystkich podatników. Nie ma znaczenia czy postępowanie kontrolne prowadzone jest przez organy podatkowe, czy też organy kontroli skarbowej. »

Sejm jednogłośnie zmienił ustawę o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 22.10.2010

Sejm jednogłośnie opowiedział się za przedłożonymi przez rząd zmianami w ustawie o towarach paczkowanych. Nowelizacja poprawia błąd Senatu, który w pracach nad ustawą w 2009 r. wykreślił przecinek, co zmieniło sens przepisów dotyczących kontroli przedsiębiorstw paczkujących produkty. »

Dobra organizacja pracy w polskich firmach

Aktualizacja: 19.10.2010

Przeszło 80 proc. pracujących Polaków twierdzi, że w ich firmach praca jest dobrze zorganizowana, ponad 90 proc. oświadcza, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. »

Senat za nowelą ustaw o PIT, CIT i podatku ryczałtowym

Aktualizacja: 21.10.2010

Senat poparł nowelę ustaw o PIT, CIT i podatku ryczałtowym, zawierającą techniczne zmiany związane z wejściem w życie nowych przepisów nt. Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. Do regulacji tych odnoszą się niektóre zapisy ustaw podatkowych. »

Zmiany w VAT mniej uciążliwe dla firm

Aktualizacja: 20.10.2010

Po zmianie stawki VAT firmy telekomunikacyjne nie będą musiały informować indywidualnie swoich klientów o zmianie cennika - przewiduje jedna z poprawek komisji finansów do projektu ustawy okołobudżetowej. Takich zmian oczekiwali przedsiębiorcy. »

Senat przyjął ustawę o wolnym w Trzech Króli

Aktualizacja: 21.10.2010

Senat przyjął nowelizację kodeksu pracy, która wprowadza dzień wolny od pracy 6 stycznia - w święto Trzech Króli. »

Komisja za poprawkami do ustawy o zatrudnieniu niepełnosprawnych

Aktualizacja: 21.10.2010

Chorzy na epilepsję będą uznawani za niepełnosprawnych w stopniu znacznym - zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. »

Punkt kontaktowy dla usługobiorców i usługodawców usług świadczonych drogą elektroniczną

Aktualizacja: 18.10.2010

Od 21 października 2010 r. będą obowiązywać przepisy określające szczegółowy zakres zadań punktów kontaktowych dla administracji oraz punktów kontaktowych dla usługodawców i usługobiorców. »

Senacka komisja ma wątpliwości, co do wolnego w Trzech Króli

Aktualizacja: 19.10.2010

Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, która zajmowała się zmianami w przepisach wprowadzających dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli, nie zajęła stanowiska w tej sprawie. »

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 20.10.2010

Wyższe o 4 proc. stawki podatku akcyzowego na papierosy od 2011 r. przewiduje przyjęty przez rząd projekt noweli ustawy o podatku akcyzowym. Podobny wzrost akcyzy ma dotyczyć cygar, cygaretek i tytoniu do palenia. »

Wniosek o wpis do edg wysłany pocztą bez konieczności notarialnego poświadczenia?

Aktualizacja: 18.10.2010

Wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej przesłany drogą pocztową nie powinien być poświadczany notarialnie. »

Opłaty produktowe na 2011 r.

Aktualizacja: 18.10.2010

Określono maksymalne stawki opłat produktowych przewidziane ustawą z 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej (Dz.U. z 2007 r. Nr 90, poz. 607 ze zm.). »

Firmy chętniej korzystają z pracowników tymczasowych

Aktualizacja: 14.10.2010

Pracodawcy coraz częściej zatrudniają pracowników tymczasowych. Nowelizacja ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, która weszła w życie w styczniu tego roku usunęła kilka barier krępujących rozwój rynku. »

Przedsiębiorcy nie będą musieli obniżać cen wadliwego towaru

Aktualizacja: 15.10.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o cenach i kontroli skarbowej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. W myśl ustawy sprzedawcy nie będą musieli obniżać ceny towaru wadliwego bądź uszkodzonego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK