| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rozpoczęły się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Rozpoczęły się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości, które rozpoczęły się we wtorek, skierowane są głównie do przedsiębiorców i osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej oraz do naukowców. Ich celem jest rozwój przedsiębiorczości w regionie.

W dwudniowym wydarzeniu ma uczestniczyć kilka tysięcy osób.

Podczas Poznańskich Dni Przedsiębiorczości nastąpi rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, odbędą się też: II Targi Przedsiębiorczości, VII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej i V Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej.

"Celem wydarzenia jest rozwój przedsiębiorczości w naszej aglomeracji. Pokazanie tym, którzy chcą coś robić, którzy rozpoczynają swoją działalność, że prowadzenie biznesu wcale nie jest tak trudne. Trzeba tylko odrobiny odwagi i wiary w siebie. Zaplanowaliśmy szeroką gamę wykładów, spotkań i konferencji" - powiedział we wtorek PAP Wojciech Kruk, prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Izba jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

Jak powiedział starosta poznański Jan Grabkowski, Poznań wraz z otaczającymi go gminami ma wiele atutów, które przyciągają inwestorów i budzą w mieszkańcach ducha przedsiębiorczości.

"Aglomeracja poznańska to jedno z najsilniej rozwijających się miejsc w Polsce. Mamy tu m.in. dobrze rozwiniętą branżę motoryzacyjną: działa Volkswagen Poznań i dwie fabryki autobusów - to też wytycza pewne warunki rozwoju. W mieście funkcjonują firmy high-tech, zaś na terenie powiatu m.in. duże firmy logistyczne. Jesteśmy też doskonale skomunikowani z resztą Polski i z Europą" - dodał.

We wtorek rozstrzygnięty zostanie konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Liderzy biznesu aglomeracji poznańskiej zostaną wybrani po raz dziewiąty. W konkursie wyłonieni zostaną też najlepsi przedsiębiorcy akademiccy. W ramach V Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej zaplanowano panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawicieli świata biznesu oraz samorządowców. Debaty dotyczyć będą m.in. samorządu gospodarczego, perspektyw dla przemysłu motoryzacyjnego w Wielkopolsce, innowacji oraz logistyki.

W Targach Przedsiębiorczości uczestniczy ok. 70 wystawców. Prezentują się ośrodki wsparcia i otoczenia biznesu, instytucje finansowe oraz firmy konsultingowe. W trakcie targów można skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących wszystkich aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

Natomiast VII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej poświęcone będą przede wszystkim biznesowi w internecie, wśród zaproszonych gości są eksperci od inwestycji.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą miasta i powiatu poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja imprezy zgromadziła ok. 4 tys. uczestników.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK