| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Obowiązki przedsiębiorców w związku z ochroną środowiska - bezpłatne szkolenie Akademii PARP

Obowiązki przedsiębiorców w związku z ochroną środowiska - bezpłatne szkolenie Akademii PARP

Dbałość o środowisko to jeden z ważniejszych trendów życia gospodarczego, ale wszystko zależy od podejścia firmy. Problemy ochrony środowiska mogą stanowić obciążenie lub przyczyniać się do tworzenia przewagi konkurencyjnej. Jak prowadzić politykę proekologiczną w firmie, przedsiębiorcy dowiedzą się z nowego szkolenia e-learning Akademii PARP „Ekologiczny Biznes”.

Wielu przedsiębiorców nie wie, jakie obowiązki ciążą na nich w związku z ochroną środowiska. Nie zdają sobie sprawy, że dotyczy to nie tylko dużych firm, emitujących znaczne ilości zanieczyszczeń, ale wszystkich podmiotów gospodarczych.


- Firmy radzą sobie z problemem ochrony środowiska bez koordynacji i bez planu. Przeważnie zajmuje się tym dział administracji, dla którego jest to mało istotna papierologia - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.


Dzięki szkoleniu Akademii PARP „Ekologiczny Biznes” przedsiębiorcy będą mogli nie tylko spełnić formalne obowiązki, ale także dowiedzą się, jak odnieść korzyści - oszczędności, sukcesy biznesowe i wizerunkowe.

- Po ukończeniu tego szkolenia mali i średni przedsiębiorcy przekonają się, że prowadzenie polityki proekologicznej ma sens i nie musi ograniczać się do spełnienia jedynie podstawowych wymogów prawa - dodaje Aneta Grzyb-Hejduk.


Szkolenie omawia obowiązki, jakie ciążą na firmach w związku z korzystaniem ze środowiska naturalnego. Wskazuje możliwości pozytywnego wykorzystania trendów proekologicznych dla rozwoju firmy i tworzenia jej wizerunku oraz możliwości obniżki kosztów.


Na portalu szkoleniowym Akademii PARP dostępne są już pierwsze cztery moduły szkolenia „Ekologiczny Biznes”. W pierwszym module uczestnicy poznają najważniejsze informacje o obowiązkach firmy w zakresie ochrony środowiska. Drugi moduł pokazuje, jak dzięki organizacyjnym i technicznym rozwiązaniom firma może codziennie oszczędzać pieniądze. „Gospodarka odpadami” to kolejny moduł szkolenia internetowego Akademii PARP. Odpowiedź na pytanie, jakie są obowiązki przedsiębiorcy przy wprowadzaniu na rynek swoich produktów i opakowaniem produktów, znajduje się w czwartym module.


Energia, instalacje i emisje, ochrona środowiska a procesy inwestycyjne to tematy poruszone w kolejnych modułach, które będą dostępne na portalu szkoleniowym Akademii PARP w marcu.


„Ekologiczny Biznes” to już 32. szkolenie e-learning na portalu szkoleniowym Akademii PARP, dostępne pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Akademia PARP zapewnia przedsiębiorcom i pracownikom mikro, małych i średnich firm bezpłatny dostęp do praktycznej wiedzy biznesowej na światowym poziome, dostosowanej do polskich realiów. Szkolenia Akademii PARP podzielone są na  pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu.


Więcej informacji:

msp@akademiaparp.gov.pl

Infolinia 801 444 677

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »