| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy sami zgłosili łapówki prokuraturze - unikną kary

Przedsiębiorcy sami zgłosili łapówki prokuraturze - unikną kary

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku umorzyła śledztwo wobec dwóch osób, które same zgłosiły się i zeznały, że dawały łapówki za możliwość wykonywania prac remontowo-budowlanych na rzecz Wojskowej Administracji Koszar w Białymstoku.

Jak poinformowała prokuratura, do prowadzących śledztwo zgłosili się dwaj przedsiębiorcy z informacją, że w 2009 i 2010 roku, w związku z pracami wykonywanymi w jednostce wojskowej w Białymstoku trzykrotnie wyręczyli łapówki od 1 tys. zł do 2 tys. zł.

Biorąc pod uwagę obowiązujące prawo, śledztwo wobec tych osób umorzono, bo o przestępstwie zawiadomili prokuraturę sami, zanim ta się o nim dowiedziała.

Śledztwo prowadzone od października dotyczy korupcji w związku z wykonywaniem robót remontowo-budowlanych w obiektach w zarządzaniu Wojskowej Administracji Koszar. Podstawą jego wszczęcia były działania delegatury CBA w Białymstoku i białostockiej ekspozytury Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali wówczas pięć osób w wieku od 38 do 60 lat. Czterem z nich postawiono zarzuty wręczania łapówek i zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe od 2 do 10 tys. zł, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju.

Natomiast pracownik Wojskowej Administracji Koszar w Białymstoku, któremu zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych, na trzy miesiące trafił do aresztu.

"Apelujemy do innych osób, które udzielały albo obiecywały udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobom pełniącym funkcję publiczną, a chcące uniknąć odpowiedzialności karnej, aby skontaktowały się z Prokuraturą Okręgową w Białymstoku, tel. 85 748 71 25 lub tel. 857 48 71 10" - napisano w komunikacie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Opiela

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK