| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Bezpłatne szkolenia z VAT dla przedsiębiorców

Bezpłatne szkolenia z VAT dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy pracownicy firm z sektora MSP mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia on-line „Podatek VAT” zamieszczonego na stronach Akademii PARP. Podczas szkolenia można się zapoznać z najwazniejszymi zmianami w VAT. 

 Akademia PARP przygotowała aktualizację szkolenia internetowego „Podatek VAT 2011”. - Przedsiębiorcy i pracownicy firm z sektora MSP, którzy jeszcze nie zapoznali się z przepisami o VAT obowiązującymi w 2011 roku, mogą przejść bezpłatne szkolenie Akademii PARP, zawierające najnowsze aktualizacje w ustawie o podatku VAT- mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP

 

 - Szkolenie Akademii PARP o podatku VAT zostało uzupełnione, a absolwenci szkolenia mogą też skorzystać z kompendium, obejmującego najważniejsze zmiany w podatku VAT - mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

 

Wprowadzone zmiany związane są z dostosowaniem polskich przepisów do regulacji z rozporządzenia Rady UE nr 282/2011 z 15 marca 2011 roku. Ustanawia ono środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej.

 

Nowelizacja dotyczy m.in. określania miejsca świadczenia dla niektórych dostaw towarów i usług. W przypadku świadczenia na rzecz polskiego podatnika usług transportowych wykonywanych całości poza terytorium UE miejsce świadczenia wyznaczone będzie poza krajami UE. Natomiast w przypadku usług transportowych wykonywanych w całości na terytorium kraju na rzecz podatnika państwa trzeciego miejscem świadczenia jest Polska.

 

W sytuacji, gdy transakcja miała miejsce, a podmiot dokonujący dostawy lub usługodawca da się zidentyfikować jako podmiot istniejący, brak jego rejestracji jako podatnika VAT nie będzie stał a przeszkodzie w odliczeniu VAT u nabywcy.

 

Wśród nowych przepisów dodatkowo wprowadzono zasadę obejmującą stosowanie właściwego kursu waluty w odniesieniu do usług wstępu na imprezy masowe. Nowe przepisy doprecyzowują też katalog odpadów przetwarzalnych.

 

W związku ze zmianami w ustawie zaszła konieczność dostosowania do niej przepisów wykonawczych. Zmienił się m.in. wzór zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.

 

Bezpłatne szkolenia w Akademii PARP, dostępne na portalu www.akademiaparp.gov.pl, podzielone są na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Gierszewska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK