| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS: lepszy wynik finansowy przedsiębiorstw po II kwartale

GUS: lepszy wynik finansowy przedsiębiorstw po II kwartale

  Wynik finansowy netto przedsiębiorstw po II kw. 2011 r. wzrósł o 34,3 proc. rdr i wyniósł 56,2 mld zł - podał we wtorek GUS.

 

"W I półroczu br. badane przedsiębiorstwa uzyskały korzystniejsze niż rok wcześniej wyniki finansowe. Poprawiły się również podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe" - napisano w komunikacie.

 

"Przychody z całokształtu działalności rosły szybciej niż koszty ich uzyskania (odpowiednio 12,1 proc. i 11,0 proc.), co znalazło odzwierciedlenie w poprawie wskaźnika poziomu kosztów (z 94,7 proc. przed rokiem do 93,8 proc.). Przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wzrosły o 12,1 proc., a koszty tej działalności były wyższe niż przed rokiem o 11,8 proc." - dodano.

 

Wynik finansowy ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniósł 55,9 mld zł i był wyższy o 17,9 proc. niż rok wcześniej. Poprawie uległ również wynik na pozostałej działalności operacyjnej (z 3,0 mld zł do 5,1 mld zł).

 

Wynik finansowy brutto wyniósł 66,7 mld zł wobec 50,6 mld zł przed rokiem, a jego obciążenia ukształtowały się na poziomie 10,5 mld zł (8,8 mld zł przed rokiem). Wynik finansowy netto wyniósł 56,2 mld zł i był wyższy o 34,3 proc. niż w I półroczu 2010 r. Zysk netto wzrósł o 23,1 proc., a strata netto obniżyła się o 19,3 proc.. Zysk netto wykazało 68,8 proc. ogółu przedsiębiorstw (wobec 67,8 proc. przed rokiem).

 

W okresie styczeń-czerwiec br. nakłady badanych przedsiębiorstw na nowe środki trwałe wyniosły 37,5 mld zł i były o 9,0 proc. wyższe niż przed rokiem (w analogicznym okresie ub. roku spadek o 17,7 proc.).

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Józef Edmund Nowicki

CONEXIS Kancelaria Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK