| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mija termin składania wniosków o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Mija termin składania wniosków o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Do 1 sierpnia 2011 r. włącznie w jakim do ZUS można skladać wnioski o umorzenie nieopłaconych składek na Fundusz Pracy oraz odsetek za zwłokę należnych od tych składek.

Dotyczy to kobiet, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r., przebywały na urlopie wychowawczym  i prowadziły działalność gospodarczą lub współpracowały przy jej prowadzeniu.

(...) Płatnicy składek, którzy w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r. zgłaszali do ubezpieczeń osoby obowiązkowo podlegające ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy przy tej działalności i jednocześnie przebywające na urlopie wychowawczym, mogą wystąpić z wnioskiem o umorzenie nieopłaconych należności z tytułu składek na Fundusz Pracy. Płatnicy ci mogą także wnioskować o umorzenie odsetek za zwłokę powstałych z powodu opłacenia należnych za ten okres składek na Fundusz Pracy po terminie.

Wnioski o umorzenie należności płatnicy mogą składać w okresie od 1 lutego 2011 r. do 1 sierpnia 2011 r. włącznie, w najbliższej terenowej jednostce organizacyjnej Zakładu. Dla osób, które chciałyby skorzystać z gotowego wniosku, został opracowany wzór dostępny na stronie internetowej Zakładu (www.zus.pl; od red: wniosek prezentujemy poniżej). Należy pamiętać, że wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Ustawa nie przewiduje bowiem możliwości przywrócenia terminu dla wniosków złożonych po 1 sierpnia 2011 r.

 

Źródło: www.zus.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK