| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polacy nie spóźniają się do pracy

Polacy nie spóźniają się do pracy

Polacy deklarują, że nie spóźniają się w ogóle do pracy, a tylko 20 proc. zdarza się to raz w miesiącu lub rzadziej. Głównym powodem spóźnień są problemy z komunikacją miejską i korki. Co ciekawe, naszym rodakom częściej zdarza się wyjść z pracy wcześniej niż do niej spóźnić – wynika z najnowszego raportu instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia.

 

Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że Polacy są punktualni i na czas zjawiają się w pracy. Ponad połowa badanych deklaruje, że nigdy nie spóźnia się do pracy, a 1/5 robi to tylko raz w miesiącu lub rzadziej. Jak już badanym zdarzy się przyjść później, to nie jest to więcej niż 10 min. (66,8 proc. odpowiedzi). Powodem spóźnienia są zazwyczaj problemy z komunikacją miejską i korki. Takiej przynajmniej wymówki używają przed swoimi przełożonymi.

 

Są jednak tacy, którzy się w ogóle się nie usprawiedliwiają. Ta grupa stanowi blisko 1/4 badanych. Co ciekawe, okazuje się, że ludzie młodzi (szczególności z grupy wiekowej 18-24 lat), będący na początku swojej kariery, spóźniają się do pracy częściej niż ich starsi koledzy. 

 

Naszym rodakom nie zdarza się też wychodzić z pracy przed czasem. Taką deklaracje składa 40 proc. badanych. 35 proc. robi to raz w miesiącu lub rzadziej. Podobnie jak w przypadku spóźnień, polscy pracownicy starają się nie szaleć ze zwalnianiem się z pracy. Jeśli już wychodzą wcześniej, to nie jest to więcej niż 10 min.

 

Badanie zrealizowano metodą ankiet internetowych CAWI na ogólnopolskiej próbie 814 internautów w dniach 8-11 lipca 2011.

 

 ARC Rynek i Opinia

www.arc.com.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Ciołko

Ekspert Prawny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK