| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej

Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej

Firmy mogą skorzystać z program pilotażowego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) – Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej. Z programu Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej mogą skorzystać przedsiębiorcy bez względu na wielkość prowadzonej działalności gospodarczej. Jest to usługa częściowo odpłatna.

 

Z programu Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej mogą skorzystać przedsiębiorcy bez względu na wielkość prowadzonej działalności gospodarczej. Jest to usługa częściowo odpłatna. Odpłatność wynosi 5% wartości usługi ustalonej przez konsultantów KSU (całkowity koszt dla przedsiębiorcy to maksymalnie 120 zł). Wartość nieodpłatnej części pomocy udzielonej przedsiębiorcy stanowi pomoc de minimis.

 

Usługa składa się z dwóch zasadniczych etapów. W pierwszym konsultanci diagnozują potrzeby biznesowe przedsiębiorcy. Identyfikacja ta będzie polegać na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z klientem (szacowany czas 4 godziny), analizie dokumentów oraz wskazaniu metod rozwiązania zdiagnozowanych potrzeb. Etap II to wsparcie doradcze w zakresie potrzeb zidentyfikowanych w etapie I, zgodnie z ustaloną ścieżką postępowania. W sumie czas trwania doradztwa ma nie przekraczać 24 godzin.

 

W ramach realizacji usługi analizie zostaną poddane następujące obszary działalności firmy:

 

spełnianie wymogów formalnoprawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej (wywiązywanie się z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy, w tym składanie dokumentów do ZUS i urzędu skarbowego),

 

marketing przedsiębiorstwa (przygotowanie strategii marketingowej, analizy SWOT, analizy wpływu czynników zewnętrznych i wewnętrznych na pozycję strategiczną firmy itp.),

 

organizacja przedsiębiorstwa (organizacja pracy, zarządzanie czasem, dobór personelu, podział obowiązków i odpowiedzialności itp.),

 

finanse przedsiębiorstwa (opracowanie kosztorysu przedsięwzięcia, zarządzanie kapitałem obrotowym, pozyskiwanie źródeł finansowania, postępowanie w przypadku zagrożenia „zatorem płatniczym”, wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank itd.).

 

Etap pilotażowy programu Asysta ma trwać do końca listopada 2011 r. i objąć grupę najwyżej 1000 przedsiębiorców. Jeśli usługa zainteresuje przedsiębiorców, będzie mogła być świadczona jako kolejna usługa systemowa Krajowego Systemu Usług przez Punkty Konsultacyjne KSU.

 

Szczegółowe informacje nt. programu Asysta znajdują się na stronie www.ksu.parp.gov.pl ➔ Oferta KSU dla przedsiębiorców ➔ Pilotaże - nowe usługi ➔ Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej.

 

Sławomir Biliński

konsultant podatkowy

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK