| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Krótkie vacatio legis dla zmian dotyczących aut z kratką

Aktualizacja: 07.12.2010

Ustawodawca zostawił firmom bardzo mało czasu na oswojenie się ze zmianami dotyczącymi odliczenia VAT w przypadku samochodów z kratką - uważają eksperci podatkowi. Ustawa, którą musi się zająć jeszcze Senat, ma wejść z życie 1 stycznia 2011 r. »

20 proc. pracodawców odczuło w 2010 roku skutki kryzysu

Aktualizacja: 01.12.2010

20 proc. firm źle oceniło swoją kondycję w 2010 r. wywołaną kryzysem. Ponad 30 proc. odczuło poprawę sytuacji, pozostałe przetrwały - bez zmian na lepsze czy na gorsze. Rokowania na 2011 r. wyglądają podobnie - powiedziała Agnieszka Bulik z agencji Randstad. »

382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

Aktualizacja: 01.12.2010

382 nowe miejsca pracy mają powstać w 36 mikro-, małych, średnich i dużych firmach w województwie podlaskim dzięki dotacjom z Unii Europejskiej na inwestycje. Wartość inwestycji ma sięgnąć 120 mln zł - poinformował w środę Podlaski Urząd Marszałkowski. »

W okresie zawieszenia firmy przedsiębiorca będzie mógł posiadać status bezrobotnego

Aktualizacja: 03.12.2010

Sejm znowelizował ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Nowela doprecyzowuje przepisy do innych regulacji, w tym m.in. do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. »

Szersza oferta punktów konsultacyjnych dla firm

Aktualizacja: 01.12.2010

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie rozwijać ofertę Krajowego Systemu Usług. Zmiany mają iść w kierunku asysty w otwieraniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, opieki nad przedsiębiorcą i standaryzacji usług. »

MSP rozpatrzyło część wniosków w sprawie pomocy dla przedsiębiorstw

Aktualizacja: 01.12.2010

Resort skarbu rozpatrzył połowę z 51 wniosków złożonych przez przedsiębiorców, ubiegających się o pomoc publiczną na restrukturyzację lub modernizację swoich firm. Część wniosków została przekazana do UOKiK, a następnie trafi do notyfikacji w Komisji Europejskiej. »

Sejm za ograniczeniem odliczenia VAT dla aut z kratką

Aktualizacja: 03.12.2010

Sejm znowelizował ustawę o VAT i ustawę o transporcie drogowym. Nowelizacja przewiduje ograniczenie odliczenia VAT przy zakupie samochodów "z kratką" i znosi odliczenie VAT od paliwa używanego do takich pojazdów. »

Przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź mogą starać się o pomoc

Aktualizacja: 30.11.2010

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku tegorocznej powodzi mogą starać się o pożyczkę do wysokości 50 tys. zł - poinformowało ministerstwo gospodarki. »

Pracodawcy niechętnie zatrudniają cudzoziemców

Aktualizacja: 30.11.2010

Pracodawcy preferują kandydatów z polskim obywatelstwem, niechętnie zatrudniają cudzoziemców - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych. »

Składka rentowa pójdzie w górę

Aktualizacja: 03.12.2010

W przyszłym roku pracodawcy płacić będą wyższą składkę rentową - informuje "Parkiet". »

Dłuższy czas pracy pracowników niepełnosprawnych

Aktualizacja: 29.11.2010

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, która zmniejsza dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych w stopniu lekkim, a zwiększa - dla niepełnosprawnych w stopniu znacznym. »

11,7 mln euro do zdobycia przez firmy w 2011 roku

Aktualizacja: 30.11.2010

11,7 mln euro z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podlaskiego będzie do zdobycia przez mikro-, małe i średnie firmy w 2011 roku - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski. »

Unia uderza w polskie firmy

Aktualizacja: 02.12.2010

Propozycje unijnych przepisów, dotyczących emisji dwutlenku węgla, zagrażają największym firmom w Polsce, bo spowodują wzrost wydatków w zakładach papierniczych, chemicznych, cementowniach i utratę konkurencyjności już za 3 lata, alarmuje "Rzeczpospolita". »

W Warszawie założysz firmę przez internet

Aktualizacja: 30.11.2010

Młodzi warszawiacy mogą już w prosty i szybki sposób zakładać firmy przez internet. Bez wychodzenia z domu wypełnią i złożą wniosek w tym celu. »

Apel do przedsiębiorców o skrócenie czasu pracy w handlu w Wigilię

Aktualizacja: 29.11.2010

Apel o to, by osoby zatrudnione w handlu pracowały w Wigilię tylko do godz. 14 przedstawił senator PO Jan Rulewski. Pod apelem podpisały się: Kongregacja Przemysłowo-Handlowa, Polska Izba Handlu oraz Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iuridico

Doradztwo Prawne & Tłumaczenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK