| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Więcej firm odczuwa poprawę koniunktury

Więcej firm odczuwa poprawę koniunktury

Poprawę koniunktury sygnalizuje w czerwcu 19 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 16 proc. - tak wynika z informacji podanych przez Główny Urząd Statystyczny.

 

"W czerwcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 3 (przed miesiącem plus 4). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19 proc. (w maju 20 proc.) badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie, podobnie jak przed miesiącem, 16 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komentarzu.

 

Zbadań GUS wynika, że przedsiębiorcy sygnalizują niewielkie zwiększenie krajowego i zagranicznego portfela zamówień, przy czym krajowy portfel zamówień rośnie szybciej niż w maju, podczas gdy zagraniczny portfel zamówień jest nieznacznie ograniczany.

 

"Oceny dotyczące bieżącej i przyszłej produkcji oraz prognozy portfela zamówień są korzystne, choć ostrożniejsze od formułowanych przed miesiącem. Stan zapasów wyrobów gotowych zbliżony jest do wystarczającego. Poziom należności zgłaszany przez respondentów zwiększa się szybciej niż przed miesiącem. Trudności w terminowym regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych nieznacznie się mniejszają, podczas gdy przewidywania w tym zakresie są korzystne, ale ostrożniejsze od prognoz formułowanych przed miesiącem" - napisano.

 

Badania pokazują, że ankietowani przewidują niewielkie redukcje zatrudnienia, w skali zbliżonej do zwolnień zapowiadanych w ubiegłym miesiącu, a ceny wyrobów przemysłowych mogą rosnąć wolniej niż przewidywano w maju.

 

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Jeleń

Radca prawny LL.M.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK