| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Od 1 marca zmiany w dofinansowaniach z PFRON

Od 1 marca zmiany w dofinansowaniach z PFRON

Od 1 marca 2011 r. prawo do emerytury wyklucza możliwość uzyskania dofinansowania z PFRON do wynagrodzenia pracowników niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i lekkim.

Jedynie w przypadku pracowników o znacznym stopniu niepełnosprawności uprawnienia emerytalne nie będą miały wpływu na prawo do takiego dofinansowania.

Do 28 lutego 2011 r. miesięczne dofinansowanie przysługuje na wszystkich niepełnosprawnych pracowników (niezależnie od stopnia niepełnosprawności) ujętych w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych prowadzonej przez PFRON. Oznacza to, że ewentualne uprawnienia emerytalne lub rentowe nie są brane pod uwagę.

Od 1 marca 2011 r. miesięczne dofinansowanie nie przysługuje na pracowników zaliczonych do umiarkowanego lub lekkiego stopnia niepełnosprawności, którzy mają ustalone prawo do emerytury (znowelizowany art. 26a ust. 1a1 ustawy o rehabilitacji pracowników niepełnosprawnych). Zatem pracodawcy po raz ostatni uwzględnią dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników posiadających ustalone prawo do emerytury, którzy legitymują się umiarkowanym i lekkim stopniem niepełnosprawności w dokumentach przekazywanych do PFRON za luty 2011 r. do 20 marca br. Natomiast począwszy od wynagrodzeń uzyskanych przez tych pracowników w marcu 2011 r. dofinansowanie nie będzie przysługiwać. Zatem wysyłając wniosek Wn-D za marzec 2011 r. i kolejne miesiące pracodawca nie powinien już dołączać załączników INF-D-P za takich pracowników.


Edyta Sieradzka
Wiceprezes Organizacji OBPON

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK