| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pieniądze na badania naukowe dla firm

Pieniądze na badania naukowe dla firm

Firmy, które prowadzą badania naukowe mogą ubiegać się o dotacje z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Weszły w życie dwa rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego, które określają nowe zasady ubiegania się o pieniądze z budżetu na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą.

Jest to rozporządzenie z 11 stycznia 2011 roku w sprawie warunków i trybu przyznawania pomocy publicznej na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą - Dz.U. nr 19, poz. 92 oraz rozporządzenie z 11 stycznia 2011 roku w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę przeznaczonych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą - Dz.U. 20, poz. 103.
Firmy mogą ubiegać się o dotację do 100 proc. kosztów badań wstępnych (podstawowych) i 50 proc. na badania przemysłowe. Natomiast na prace rozwojowe firma może otrzymać dotację w wysokości 25 proc. kosztów.

Wniosek może zostać złożony przez przedsiębiorcę w dwóch egzemplarzach, również drogą elektroniczną, jeżeli jest opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Wnioski o przyznanie pomocy publicznej na realizację projektu międzynarodowego współfinansowanego mogą być składane do końca 2013 r.

Decyzję o przyznaniu dotacji wydaje minister nauki i szkolnictwa w terminie trzech miesięcy (w  uzasadnionych przypadkach sześciu miesięcy) od dnia złożenia wniosku.

Pomoc może być wykorzystana m.in. na pokrycie kosztów wynagrodzeń (wraz z pozapłacowymi kosztami pracy), aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń, a także kosztów gruntów i nieruchomości zabudowanych, czy usług badawczych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »