| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polscy eksporterzy potrzebują wsparcia finansowego

Polscy eksporterzy potrzebują wsparcia finansowego

Polscy eksporterzy borykają się z licznymi problemami, brakuje im m.in. wsparcia finansowego czy też informacji niezbędnych do zawierania transakcji na zagranicznych rynkach - powiedział sekretarz generalny Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.

"Polska nie jest krajem proeksportowym, w związku z tym eksporterzy borykają się z licznymi problemami. Chodzi głównie o małe i średnie firmy" - powiedział Kłoczko podczas konferencji prasowej w KIG, poświęconej problematyce wsparcia polskiego eksportu.

Kłoczko wyjaśnił, że polskim firmom brakuje informacji o zagranicznych rynkach. "Kraje Azji Południowo-Wschodniej czy też Środkowej są dosyć ryzykownymi rynkami. Znajduje się tam mało instytucji, które wspierałyby przedsiębiorców" - podkreślił. Dodał, że wejście na nowy rynek obarczone jest kosztami dotyczącymi np. rozpoznania tego rynku, znalezienia partnerów, zbudowania zaufania biznesowego.

"Polskie firmy potrzebują instrumentów wsparcia finansowego czy kredytów, stąd nowa akcja Banku Gospodarstwa Krajowego, który oferuje im. m.in. system poręczeń i gwarancji kredytowych, kredyty eksportowe oraz system dopłat do kredytów" - zaznaczył. Dodał, że przedsiębiorcy narzekają na zbyt skomplikowane procedury w uzyskaniu tego wsparcia.

Wiceprezes BGK Jerzy Kurella powiedział, że bank udziela wsparcia przedsiębiorcom, którzy chcą rozpocząć swój biznes szczególnie w krajach tzw. ryzyka nierynkowego. "Są to wszystkie kraje na świecie - z wyłączeniem UE, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Nowej Zelandii" - dodał.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK