| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców

Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców

Do 1 października przedsiębiorcy mogą składać do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamówienia na bezpłatne broszury na temat praw konsumentów.

UOKiK przypomina właścicielom firm, że nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. Dlatego przygotował dla przedsiębiorców bezpłatną publikację „Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców”, w której objaśnia stosowanie przepisów konsumenckich w praktyce.


Zainteresowani do 1 października 2010 r. mogą zgłaszać do UOKiK, e-mailem bądź listownie, chęć otrzymania broszury. We wniosku należy podać imię i nazwisko, nazwę instytucji, dokładny adres pocztowy oraz wskazać ilość zamawianych egzemplarzy. Dystrybucja wydawnictwa odbędzie się w listopadzie br.


Publikacja jest odpowiedzią UOKiK na problemy przedsiębiorców ze stosowaniem przepisów. Świadczy o tym liczba zgłaszanych do Prezesa UOKiK zawiadomień o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.


Broszura w przystępny sposób wyjaśnia podstawowe zasady regulujące relacje pomiędzy stronami w szczególności związane ze sprzedażą towarów i usług. Przedsiębiorcy znajdą w niej informacje na temat rodzajów umów oraz wynikających z nich zobowiązań stron oraz sposobów załatwiania reklamacji w przypadku sporu.  


W wydawnictwie poruszono również kwestie nieuczciwych zachowań rynkowych, publikując „czarne listy” agresywnych praktyk handlowych oraz działań uznanych za wprowadzające w błąd.  Publikacja zawiera także wykaz najważniejszych aktów prawnych związanych z ochroną konsumentów.

oprac. Alicja Fal

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Duże Odszkodowania

Kancelaria odszkodowawcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »