| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Mniejsze zainteresowanie dotacjami na e-biznes?

Mniejsze zainteresowanie dotacjami na e-biznes?

W tym roku przedsiębiorcy złożyli niewiele ponad 80 wniosków w ciągu kilkudziesięciu dni od rozpoczęcia naboru o dofinansowanie na e-biznes. Najprawdopodobniej ma to związek ze zmianą warunków udzielania dotacji na działanie 8.1.

Od 31 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyjmuje wnioski o dotacje na e-biznes w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W porównaniu z poprzednim naborem, jaki miał miejsce jesienią ubiegłego roku, kiedy to złożono ponad 2800 wniosków w ciągu zaledwie kilku dni, tegoroczny nabór cieszy się niewielkim zainteresowaniem.


Powodem takiego stanu rzeczy może być zmiana warunków udzielania dotacji. Obecnie wprowadzono nie tylko surowsze kryteria merytoryczne, ale także zmodyfikowano proces samego naboru. W związku z tym zdaniem PARP składanie wniosków znacznie przyspieszy dopiero w ostatnich tygodniach naboru, który kończy się 30 września.


Obecnie złożenie aplikacji składa się z trzech kroków:

1)    wypełnienie wniosku w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP,

2)    rejestracja wniosku,

3)    podpisanie wniosku i złożenie załączników.


Należy zaznaczyć, że zarejestrowany wniosek nie może zostać wycofany, poprawiony i złożony ponownie. System odczyta to bowiem jako złożenie kolejnego wniosku w tym samym naborze. Tego zabrania regulamin, zgodnie z którym złożenie dwóch lub więcej aplikacji wyklucza firmę ze starań o dotację z powodów formalnych.


Przedsiębiorcy prawdopodobnie w obawie przed tym ograniczają się tylko do elektronicznego wypełnienia wniosku, wstrzymując się z jego rejestracją aż do chwili, gdy będą mieli pewność, że zrobili to poprawnie. A ponieważ system widzi wypełnione aplikacje, PARP na tej podstawie szacuje ile wniosków może wpłynąć do końca września.

oprac. Alicja Fal

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK