| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

Ponad 160 pomysłów na biznes zgłoszono do rozpoczętego w Gliwicach projektu "Własna firma twoją drogą do sukcesu". Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe, doradcze i finansowe przy uruchamianiu własnego biznesu.

Szansę na udział w przedsięwzięciu ma jedynie co czwarty zgłoszony wniosek, a dofinansowanie do 37 tys. zł dostanie 20 najlepszych projektów.

"Gdy w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy podobny projekt, wybraliśmy 30 uczestników z ponad 90 zgłoszeń. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe - na 40 miejsc mamy ponad czterokrotnie więcej wniosków" - powiedziała PAP Aleksandra Mateja z realizującego projekt Technoparku Gliwice.

Lawina wniosków spowodowała, że zaplanowany pierwotnie do końca sierpnia nabór uczestników projektu zakończono przed czasem. Teraz rozpoczęła się formalna i merytoryczna ocena zgłoszonych wniosków. Jej efekty znane będą na przełomie sierpnia i września.

Projekt skierowany jest do kobiet, osób do 25 lat oraz powyżej 45 lat, spełniających dodatkowo kryteria szczegółowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze oraz pomoc przy przygotowaniu biznesplanu. 20 najlepszych otrzyma do 37 tys. zł - można przeznaczyć je zarówno na zakup środków trwałych czy promocję, jak i wykorzystać jako środki obrotowe.

Uczestnicy projektu mogą również liczyć na tzw. wsparcie pomostowe - będą wówczas przez pół roku otrzymywać pieniądze potrzebne na opłacenie rachunków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, m.in. kosztów wynajmu lokalu itp. W określonych przypadkach na wsparcie można liczyć także przez kolejne pół roku. Miesięcznie to kwota sięgająca nawet ponad 1,2 tys. zł.

Projekt jest otwarty zarówno dla osób pracujących, jak i nieaktywnych zawodowo. Warunkiem jest, by były zameldowane na Śląsku oraz przez rok przed przystąpieniem do projektu nie miały zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca października przyszłego roku z unijnych środków na wsparcie i promocję przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia, w ramach programu operacyjnego "Kapitał Ludzki". Szczegóły akcji można znaleźć na stronie projektu www.technofirma.pl.

W poprzednim podobnym projekcie wzięło udział 30 uczestników, wyłonionych spośród ponad 90 zgłoszeń. Dofinansowano 20 pomysłów na biznes. Wśród nich była firma zajmująca się technologią odzyskiwania energii z urządzeń chłodniczych, firma wyspecjalizowana w produkcji peletu (paliwo do elektrowni), spółka dostarczająca programy informatyczne dla szpitali, sklep ze zdrową żywnością, agencje reklamowe i agencja nieruchomości.

Realizujący projekt Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice to wspólne przedsięwzięcie miejscowego samorządu, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Politechniki Śląskiej. Ulokowały się tam m.in. innowacyjne firmy, korzystające z zaawansowanych technologii.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Strefy Nieruchomości

Blog

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK