| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

Gliwice: duże zainteresowanie projektem wsparcia młodego biznesu

Ponad 160 pomysłów na biznes zgłoszono do rozpoczętego w Gliwicach projektu "Własna firma twoją drogą do sukcesu". Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe, doradcze i finansowe przy uruchamianiu własnego biznesu.

Szansę na udział w przedsięwzięciu ma jedynie co czwarty zgłoszony wniosek, a dofinansowanie do 37 tys. zł dostanie 20 najlepszych projektów.

"Gdy w ubiegłym roku rozpoczynaliśmy podobny projekt, wybraliśmy 30 uczestników z ponad 90 zgłoszeń. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe - na 40 miejsc mamy ponad czterokrotnie więcej wniosków" - powiedziała PAP Aleksandra Mateja z realizującego projekt Technoparku Gliwice.

Lawina wniosków spowodowała, że zaplanowany pierwotnie do końca sierpnia nabór uczestników projektu zakończono przed czasem. Teraz rozpoczęła się formalna i merytoryczna ocena zgłoszonych wniosków. Jej efekty znane będą na przełomie sierpnia i września.

Projekt skierowany jest do kobiet, osób do 25 lat oraz powyżej 45 lat, spełniających dodatkowo kryteria szczegółowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowe i doradcze oraz pomoc przy przygotowaniu biznesplanu. 20 najlepszych otrzyma do 37 tys. zł - można przeznaczyć je zarówno na zakup środków trwałych czy promocję, jak i wykorzystać jako środki obrotowe.

Uczestnicy projektu mogą również liczyć na tzw. wsparcie pomostowe - będą wówczas przez pół roku otrzymywać pieniądze potrzebne na opłacenie rachunków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, m.in. kosztów wynajmu lokalu itp. W określonych przypadkach na wsparcie można liczyć także przez kolejne pół roku. Miesięcznie to kwota sięgająca nawet ponad 1,2 tys. zł.

Projekt jest otwarty zarówno dla osób pracujących, jak i nieaktywnych zawodowo. Warunkiem jest, by były zameldowane na Śląsku oraz przez rok przed przystąpieniem do projektu nie miały zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca października przyszłego roku z unijnych środków na wsparcie i promocję przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia, w ramach programu operacyjnego "Kapitał Ludzki". Szczegóły akcji można znaleźć na stronie projektu www.technofirma.pl.

W poprzednim podobnym projekcie wzięło udział 30 uczestników, wyłonionych spośród ponad 90 zgłoszeń. Dofinansowano 20 pomysłów na biznes. Wśród nich była firma zajmująca się technologią odzyskiwania energii z urządzeń chłodniczych, firma wyspecjalizowana w produkcji peletu (paliwo do elektrowni), spółka dostarczająca programy informatyczne dla szpitali, sklep ze zdrową żywnością, agencje reklamowe i agencja nieruchomości.

Realizujący projekt Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice to wspólne przedsięwzięcie miejscowego samorządu, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Politechniki Śląskiej. Ulokowały się tam m.in. innowacyjne firmy, korzystające z zaawansowanych technologii.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ekspert firmy Xella Polska

Eksperci Budowy SILKA YTONG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK