| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy będą miały łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych

Firmy będą miały łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych

Przedsiębiorcy będą mieli łatwy dostęp do danych hydrogeologicznych - przewiduje rozporządzenie MSWiA, które zacznie obowiązywać od piątku 23 lipca. Chodzi o informacje o dużych ujęciach wód, które zaopatrują wodociągi miejskie i gminne w wodę pitną.

"Na wniosek głównego geologa kraju dr. Henryka Jacka Jezierskiego zostały zlikwidowane szeroko krytykowane przez środowisko hydrogeologiczne bariery w dostępie do danych hydrogeologicznych" - podkreśliło w komunikacie biuro prasowe resortu środowiska.

"Kończymy ze zbędnymi ograniczeniami w dostępie do danych hydrogeologicznych, nieprzystającymi do dzisiejszych czasów i potrzeb firm, wykonujących prace hydrogeologiczne" - zaznaczył cytowany w komunikacie Jezierski.

Nowe rozporządzenie MSWiA w sprawie materiałów geodezyjnych i kartograficznych ujednolica zasady dostępu do tych danych, uzyskiwanych z Państwowego Instytutu Geologicznego. Chodzi głównie o informacje o ujęciach, zaopatrujących w wodę pitną wodociągi gminne czy miejskie.

"Aby wykorzystywać dane niezbędne do prowadzenia prac hydrogeologicznych, nie będzie trzeba - jak było do tej pory - posiadać kancelarii tajnych oraz akredytowanego w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprzętu do przetwarzania informacji niejawnych. Nie będzie także obowiązku zatrudniania osoby z certyfikatem poświadczenia bezpieczeństwa" - wyjaśnia biuro prasowe MŚ.

Dotychczas obowiązujące przepisy - jak podkreśla resort - utrudniały sporządzanie i wykorzystywanie baz danych hydrogeologicznych i map tematycznych, a głównie mapy hydrogeologicznej Polski.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK