| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 78 "skarbówek" przyjaznych przedsiębiorcy

78 "skarbówek" przyjaznych przedsiębiorcy

78 urzędów skarbowych z całego kraju zostało wyróżnionych w VIII edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Dyplomy wręczono laureatom w siedzibie Business Centre Club (BCC).

Najwięcej placówek, bo aż 18 wyróżniono w województwie mazowieckim. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie (po 6 urzędów skarbowych), a dalej dolnośląskie, lubelskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (po 4 placówki).

"Przyjazny urząd skarbowy to taki, który wskazuje na przyjazną współpracę z przedsiębiorcą. Chodzi m.in. o to, czy informacje dostarczane przedsiębiorcom są aktualne i na czas, czy przedsiębiorcy przyjmowani są życzliwie, czy świadczona jest im pomoc, jeśli np. jakaś deklaracja nie jest wypełniona właściwie" - powiedział prezes BCC Marek Goliszewski.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta, jak również tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji opartych na życzliwości i profesjonalizmie. Podobnie jak w latach ubiegłych, placówki oceniane były na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w ankiecie konkursowej. Ocenie podlegała jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników.

Konkurs organizowany jest przez BCC, przy współudziale Ministerstwa Finansów. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 16 tys. ankiet. Wyróżnionym placówkom przez rok przysługuje prawo używania tytułu - do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Kwiatkowska-Cylke

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »