| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dzięki UE mikroprzedsiębiorstwa zainwestują 38,5 mln zł

Dzięki UE mikroprzedsiębiorstwa zainwestują 38,5 mln zł

38,5 mln zł zainwestują w nowe technologie, maszyny oraz nowe usługi 53 mikroprzedsiębiorstwa, które dostaną dotacje z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Powstanie 156 nowych miejsc pracy.

Projekty zostaną dofinansowane sumą 14,8 mln zł, z czego 12,5 mln zł to pieniądze z UE przeznaczone na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw, głównie wzrost innowacyjności i powstające nowe miejsca pracy. Pozostałe ponad 2,2 mln zł to środki z dotacji celowej budżetu państwa.

Ogółem w konkursie przedsiębiorcy złożyli 133 wnioski. Tylko 53 przeszły pozytywną ocenę. Na początku czerwca zarząd województwa podlaskiego zaakceptował te projekty do realizacji.

500 tys. euro zostało w konkursie w rezerwie na odwołania - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski.

Przedsiębiorcy z różnych miejscowości w całym województwie podlaskim dostali dotacje m.in. na zakup sprzętu wiertniczego używanego przy montażu pomp ciepła, koparko-ładowarek, sprzętu poligraficznego, maszyn używanych przy wydobyciu kruszyw czy na zakup nowych technologii w produkcji okien. Nowe urządzenia trafią także do zakładów mechaniki pojazdowej.

Jednym z największych projektów, które dostaną unijne dofinansowanie będzie nowe centrum medyczne chirurgii dziecięcej jednego dnia. Wartość tego projektu to ponad 1,8 mln zł z czego połowa to dotacja.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, na lata 2007-2013 Podlaskie ma 636 mln euro.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »