| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dzięki UE mikroprzedsiębiorstwa zainwestują 38,5 mln zł

Dzięki UE mikroprzedsiębiorstwa zainwestują 38,5 mln zł

38,5 mln zł zainwestują w nowe technologie, maszyny oraz nowe usługi 53 mikroprzedsiębiorstwa, które dostaną dotacje z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Powstanie 156 nowych miejsc pracy.

Projekty zostaną dofinansowane sumą 14,8 mln zł, z czego 12,5 mln zł to pieniądze z UE przeznaczone na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw, głównie wzrost innowacyjności i powstające nowe miejsca pracy. Pozostałe ponad 2,2 mln zł to środki z dotacji celowej budżetu państwa.

Ogółem w konkursie przedsiębiorcy złożyli 133 wnioski. Tylko 53 przeszły pozytywną ocenę. Na początku czerwca zarząd województwa podlaskiego zaakceptował te projekty do realizacji.

500 tys. euro zostało w konkursie w rezerwie na odwołania - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski.

Przedsiębiorcy z różnych miejscowości w całym województwie podlaskim dostali dotacje m.in. na zakup sprzętu wiertniczego używanego przy montażu pomp ciepła, koparko-ładowarek, sprzętu poligraficznego, maszyn używanych przy wydobyciu kruszyw czy na zakup nowych technologii w produkcji okien. Nowe urządzenia trafią także do zakładów mechaniki pojazdowej.

Jednym z największych projektów, które dostaną unijne dofinansowanie będzie nowe centrum medyczne chirurgii dziecięcej jednego dnia. Wartość tego projektu to ponad 1,8 mln zł z czego połowa to dotacja.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, na lata 2007-2013 Podlaskie ma 636 mln euro.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kratki.pl Marek Bal

Ekspert w dziedzinie wkładów kominkowych powietrznych, z płaszczem wodnym, pieców wolnostojących, biokominków, kratek kominkowych, obudów oraz elementów potrzebnych do montażu kominków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »