| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy zyskają dostęp do innowacyjnych rozwiązań

Przedsiębiorcy zyskają dostęp do innowacyjnych rozwiązań

Od czerwca właściciele firm zyskają dostęp do wiedzy o nowych technologiach powstałych w jednostkach badawczo-rozwojowych.

Ministerstwo Gospodarki od czerwca 2010 r. uruchomi portal, który zapewni przedsiębiorcom dostęp do innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez jednostki badawczo-rozwojowe (JBR). Jego główną zaletą będzie możliwość bezpośredniego kontaktu właściciela technologii i firmy.


„Baza wiedzy o nowych technologiach powstałych w jednostkach badawczo-rozwojowych nadzorowanych przez ministra gospodarki” jest projektem skierowanym przede wszystkim do przedsiębiorców poszukujących nowych, krajowych rozwiązań technologicznych. Prowadzona jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Administratorem bazy jest Ministerstwo Gospodarki.


Portal będzie składał się z dwóch części:

informacyjnej, zawierającej głównie bazy wiedzy oraz

integracyjnej, zawierającej narzędzia do kontaktów.  

Dzięki bazie właściciele firm będą mogli wygodnie i łatwo przeszukiwać zabrane w jednym miejscu oferty JBR-ów oraz zgłaszać własne potrzeby. System automatycznie sprawdzi i wskaże oferty najlepiej odpowiadające kryteriom wyszukiwania.


Firmy zainteresowane określoną ofertą po wcześniejszej rejestracji zyskają dostęp do szczegółów oferty i z poziomu portalu nawiążą bezpośredni kontakt z instytutem, właścicielem projektu. Dalej nastąpi faza ustalania szczegółów ewentualnej współpracy przedsiębiorcy z instytutem, która dla zachowania poufności nie będzie procesem monitoringu ze strony systemu.


Realizację projektu dotyczącego utworzenia bazy wiedzy o nowych technologiach Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło na początku 2009 r. Wykonanie bazy wpisuje się w założenia jednego ze strategicznych priorytetów Ministerstwa Gospodarki - Wspieranie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności.

oprac. Alicja Fal

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »