| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy zyskają dostęp do innowacyjnych rozwiązań

Przedsiębiorcy zyskają dostęp do innowacyjnych rozwiązań

Od czerwca właściciele firm zyskają dostęp do wiedzy o nowych technologiach powstałych w jednostkach badawczo-rozwojowych.

Ministerstwo Gospodarki od czerwca 2010 r. uruchomi portal, który zapewni przedsiębiorcom dostęp do innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez jednostki badawczo-rozwojowe (JBR). Jego główną zaletą będzie możliwość bezpośredniego kontaktu właściciela technologii i firmy.


„Baza wiedzy o nowych technologiach powstałych w jednostkach badawczo-rozwojowych nadzorowanych przez ministra gospodarki” jest projektem skierowanym przede wszystkim do przedsiębiorców poszukujących nowych, krajowych rozwiązań technologicznych. Prowadzona jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Administratorem bazy jest Ministerstwo Gospodarki.


Portal będzie składał się z dwóch części:

informacyjnej, zawierającej głównie bazy wiedzy oraz

integracyjnej, zawierającej narzędzia do kontaktów.  

Dzięki bazie właściciele firm będą mogli wygodnie i łatwo przeszukiwać zabrane w jednym miejscu oferty JBR-ów oraz zgłaszać własne potrzeby. System automatycznie sprawdzi i wskaże oferty najlepiej odpowiadające kryteriom wyszukiwania.


Firmy zainteresowane określoną ofertą po wcześniejszej rejestracji zyskają dostęp do szczegółów oferty i z poziomu portalu nawiążą bezpośredni kontakt z instytutem, właścicielem projektu. Dalej nastąpi faza ustalania szczegółów ewentualnej współpracy przedsiębiorcy z instytutem, która dla zachowania poufności nie będzie procesem monitoringu ze strony systemu.


Realizację projektu dotyczącego utworzenia bazy wiedzy o nowych technologiach Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło na początku 2009 r. Wykonanie bazy wpisuje się w założenia jednego ze strategicznych priorytetów Ministerstwa Gospodarki - Wspieranie przedsiębiorczości, innowacyjności i konkurencyjności.

oprac. Alicja Fal

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

Ministerstwo Gospodarki
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Beata Tarnowska - Kupny

Coach biznesu, mentor, doradca, z ponad 20-letnim doświadczeniem w biznesie, ekspert w zarządzaniu łańcuchem dostaw, logistyką, zakupami w branżach: FMCG, dobra luksusowe, produkcja, wysoko zaawansowane technologie, telekomunikacja. Realizowała duże projekty w firmach krajowych oraz globalnych, tworzyła i wdrażała strategie biznesowe oraz wielofunkcyjne procesy, prowadziła negocjacje z firmami globalnymi. Posiada praktyczną wiedzę budowania i rozwoju biznesu, realizacji projektów biznesowych, budowania i zarządzania zespołami. Jest partnerem w firmie konsultingowej Lynton Polska oraz Coaching Partnerzy. Współpracuje z Polish Women Network organizacją wspierającą kobiety w rozwoju zawodowym i osobistym. Od ponad 20 lat jest praktykiem coachingu menedżerskiego budującego zaangażowanie pracowników. Od kilku lat pracuje z biznesem jako coach i mentor. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK