| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szansa na rozwój rodzinnej firmy

Szansa na rozwój rodzinnej firmy

Przedsiębiorca zatrudniający w swojej firmie co najmniej dwie osoby z rodziny, bądź w której rodzina posiada udziały, ma szansę zdobyć wiedzę umożliwiającą rozwój prowadzonej przez siebie działalności.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie ze stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych realizuje pilotażowy program szkoleniowo - doradczy mający na celu rozwój firm rodzinnych. Program dotyczy specyfiki kultury organizacyjnej i problemów przedsiębiorstw rodzinnych, gdzie ludzie żyją i pracują razem, połączeni więzami głębszymi niż relacje biznesowe.


Spośród zgłaszających się, udział w programie weźmie jedynie 50 starannie wyselekcjonowanych małych i średnich firm rodzinnych zainteresowanych wypracowaniem długofalowych programów rozwoju, uwzględniających specyfikę firmy rodzinnej. Z każdej z firm w warsztatach będzie uczestniczyć od dwóch do sześciu osób kluczowych dla danego przedsiębiorstwa (właścicieli, menedżerów) zainteresowanych rozwijaniem wiedzy i umiejętności ważnych w nowoczesnym zarządzaniu.


Jednym z istotnych elementów projektu będzie tworzenie środowiska firm rodzinnych nastawionych na wzajemne wsparcie, wymianę wiedzy, podejmowanie różnych wspólnych działań. Dlatego program kierowany jest do osób, które przykładają dużą wagę do wartości (etyka biznesu), stałego podnoszenia jakości pracy (organizacja ucząca się), konstruktywnego rozwiązywania konfliktów (zwłaszcza tych, które wynikają z faktu kierowania firmą w oparciu o zasoby rodziny).


Uczestnicy będą mieli daleko idący wpływ na program. Znaczna część zajęć prowadzona będzie w formie warsztatów, w których trenerzy dostosują tematy i metody do potrzeb uczestników. Wykłady, seminaria i spotkania tematyczne dotyczyć będą zagadnień, które uczestnicy uznają za ważne. Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych konsultantów, trenerów i ekspertów.


Aby wziąć udział w programie należy w pierwszej kolejności wypełnić i wysłać deklarację zainteresowania. Najbliższe szkolenia rozpoczną się w już maju 2010 roku. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.firmyrodzinne.eu.

Alicja Fal 

mojafirma.infor.pl/ZRP

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Mojafirma.infor.pl
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Drapała

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK