| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fundusze pożyczkowe bez podatku dochodowego

Fundusze pożyczkowe bez podatku dochodowego

Kwoty otrzymane od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na powiększenie funduszy pożyczkowych będą zwolnione z podatku dochodowego.


ZMIANA PRAWA

Minister finansów przedstawił na stronie internetowej projekt rozporządzenia z 19 lutego 2010 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób prawnych. Zaniechanie poboru podatku dotyczy dochodów odpowiadających kwotom otrzymanym na powiększenie funduszy pożyczkowych otrzymanych od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zgodnie z projektem zaniechanie poboru podatku obejmie podmioty prowadzące fundusze pożyczkowe. Podmioty te działają w formie spółek kapitałowych, a także fundacji i stowarzyszeń, niebędących organizacjami pożytku publicznego.

Zaniechanie poboru podatku dochodowego uzasadnione jest faktem, że środki przekazane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w formie wsparcia funduszy pożyczkowych służą łagodzeniu skutków bezrobocia. Trafiają bowiem do mikro- i małych, przedsiębiorców działających w terenach najwyższego bezrobocia w Polsce, co przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz umożliwia osobom bezrobotnym podejmowanie działalności gospodarczej. Zaniechanie poboru podatku będzie miało zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2009 r. do 31 grudnia 2010 r.

Eliza Polakowska

eliza.polakowska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Konieczny Grzybowski Polak sp. k.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK