| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 29 ekologicznych technologii dostanie wsparcie

29 ekologicznych technologii dostanie wsparcie

Ogłoszone zostały technologie, których twórcy przejdą serię szkoleń z zakresu finansów i prawa patentowego. W czerwcu dowiemy się, które będą promowane za granicą.


Z 59 zgłoszonych technologii 29 przeszło do drugiego etapu konkursu Ministerstwa Środowiska GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii. Do projektu zostały zaproszone firmy, które dysponują prośrodowiskowymi technologiami, ale brakuje im na przykład wiedzy z zakresu prawa patentowego lub po prostu środków na promocję.

- Poziom był wysoki. Wybrane technologie to w większości rozwiązania polskich małych i średnich przedsiębiorstw, z czego bardzo się cieszymy, bo zależy nam na ich promocji. Aż 11 pochodzi z obszaru odnawialnych źródeł energii. Pozostałe dotyczą m.in. gospodarki odpadami i wodno-ściekowej - mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator projektu z Ministerstwa Środowiska.

Dodaje, że nie wszystkie pomysły mogły przejść do kolejnego etapu.

- Jeden projekt, który zaskoczył organizatorów, nie mógł znaleźć się w II etapie ze względu na fakt, że wynalazca - chociaż jest Polakiem - nie mieszka w Polsce i nie figuruje w KRS. Chodzi jednak o bardzo innowacyjne rozwiązanie i organizatorzy konkursu nie zamierzają tracić kontaktu z pomysłodawcą - tłumaczy Agnieszka Kozłowska-Korbicz.

Wśród zwycięzców I etapu konkursu nie brakuje technologii nagrodzonych już w tym roku w innych konkursach. Przykładem jest firma LEDIKO Walendowski i Wilanowski, producent inteligentnych lamp ulicznych, która jest już m.in. polskim kandydatem do europejskich nagród, przyznawanych przez Komisję Europejską.

Firmy, których technologie zostały wybrane, nadal jednak będą ze sobą walczyć o udział w kolejnych etapach projektu.

- Drugi etap to akceleracja, czyli dostęp do ekspertów i szkoleń z zakresu marketingu, prawa patentowego czy finansów. Natomiast w czerwcu kapituła konkursu zbierze się jeszcze raz i wybierze te technologie, które będą przez nas promowane za granicą - mówi koordynator projektu GreenEvo.

Dodaje, że nie może wykluczyć, że zostaną wybrane wszystkie.

Na zakończenie projektu powstanie publikacja z rekomendacjami, dotyczącymi technologii i rynku polskiego. Katalog będzie rozpowszechniamy m.in. w polskich placówkach zagranicznych.

Katarzyna Przybyła

katarzyna.przybyla@infor.pl

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK